Bogactwo doświadczeń daje bogatą przyszłość
– obozy, kolonie, zimowiska, wycieczki szkolne

pn-pt: 9-17
wg stawki operatora
Administratorem Twoich danych jest Anna Madajska prowadząca działalność gospodarcząpod firmą Camport Anna Madajska KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych
Znajdujesz się tu: Strona główna » Dla Rodziców » Wskazówki przed wyjazdem

Wskazówki przed wyjazdem

Jak wybierzesz najlepszy obóz? 

Przed Tobą przyjemne zadanie, ale również wyzwanie: wybór obozu dla Twojego dziecka. Zacznijmy od tego, że najlepiej razem z dzieckiem powinieneś zapoznać się z przygotowaną dla Was propozycją wyjazdów. To dobry wstęp do ustalenia z przyszłym uczestnikiem kilku ważnych szczegółów.

1. Temat wyjazdu – bardzo ważne, aby dziecko przede wszystkim wiedziało, na jaki obóz jedzie, jakie są atrakcje, zajęcia, jaki jest charakter wyjazdu? Kluczowe jest to, aby właśnie dziecku podobał się program i aby miało poczucie, że samo wybrało dla siebie najlepszy obóz. Dzięki temu już na początku dziecko jest z góry pozytywnie nastawione, bo ma świadomość, że to jego decyzja, że tego chce, w rezultacie czeka na wyjazd bez niepotrzebnej tremy, która jest zawsze, ale nie jest tak duża.

2. Miejsce – decyzja zawsze należy do Państwa, tu ważne jest czy priorytetem jest miejsce, czy program obozu? Wolicie góry, jeziora czy morze? Wiele programów realizowanych jest w każdym miejscu, jednak z pewnymi wyjątkami. Wyjazdy przygotowujemy tak, aby zarówno w górach, nad jeziorami i nad morzem znaleźli Państwo różnorodne programy, dlatego warto zastanowić się również nad lokalizacją wyjazdu. 

3. Natura Twojego dziecka – wybierając obóz warto również zwrócić uwagę na usposobienie dziecka i wybierając program, dopasować go do jego energii i natury tak, aby dziecko nie czuło się np. zmęczone programem o bardzo aktywnym charakterze, pełnym w zabawy i atrakcji ruchowych. 

4. Razem czy osobno (rodzeństwo) – zwróć uwagę, że nasze programy są bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym, wiekowym  i w ramach danego turnusu realizujemy kilka grup programowych. Dzięki temu masz możliwość zapisania dzieci na ten sam turnus, ale na inne wybrane programy, zgodne z ich zainteresowaniami. Dzieci mają osobne zajęcia w swoich grupach, otrzymują szansę na poznanie nowych kolegów i koleżanek, a jednocześnie są blisko siebie. 

5. Chłopiec czy dziewczynka – poza tematami kierowanymi zarówno do chłopców i dziewczynek, mamy również programy typowe dla chłopców i dla dziewczynek. Wtedy w grupie tematycznej są np. same dziewczynki lub sami chłopcy. 

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania, pamiętaj, że w każdym momencie możesz do Nas zadzwonić, dopytać, upewnić się, ale również poradzić, a my z chęcią porozmawiamy, udzielimy wyczerpujących informacji i pomożemy wybrać obóz dopasowany do zainteresowań Twojej pociechy.

A teraz zapraszamy po kilka praktycznych wskazówek, które przed wyjazdem mogą okazać się bardzo przydatne. 

 

Poznaj 12 praktycznych wskazówek!

1. Mała torba, średnia torba, czy duża torba?       

Zwróć uwagę na wiek swojego dziecka, jego potrzeby podczas danego turnusu, rodzaj obozu i zachowaj zdrowy rozsądek. Często dzieci chcą mieć trochę więcej niż rzeczywiście potrzebują. Czyli, niezależnie od tego czy to będzie plecak czy walizka…, rozmiar w miarę możliwości dopasuj do rozmiaru dziecka. Oczywiście dzieci, ale również młodzież zawsze otrzymują pomoc od wychowawców i wspólnymi siłami poradziliśmy sobie jak dotąd z każdym bagażem. Ogranicza nas jedno, pojemność bagażników w autokarach, po prostu musimy się tam razem pomieścić, a podróżujemy w liczbie od 45 do 70 osób. Podsumowując, pakujcie się z głową, rozsądnie i zostawcie trochę miejsca na pamiątki. 

2. Co jeszcze powinno znaleźć się w torbie? – pyta rodzic

W dużym skrócie, rzeczy powinno być w sam raz, ponieważ może być słonecznie, ale mogą zdarzyć się dni deszczowe i chłodniejsze. Zawsze na swoją skrzynkę pocztową otrzymujesz od Nas niezbędnik obozowicza, a tam wszystkie niezbędne rzeczy, które warto zabrać i o których warto pamiętać. Przede wszystkim niezbędnik ułatwia pakowanie i sprawia, że przygotowania do wyjazdu są sprawniejsze i spokojniejsze. 

3. Co mam w torbie? – pyta dziecko

Jak już pisaliśmy, opiekunowie pomogą w każdej sytuacji, ale warto, aby dzieci wiedziały, co znajduje się w ich torbie. Nasz niezbędnik możecie wykorzystać również do odhaczenia rzeczy podczas pakowania powrotnego. To może wiele ułatwić, bo podczas wyjazdów rzeczy bywają kapryśne, a pamięć zawodzi i w konsekwencji dziecku może wylecieć z głowy czy coś miał, czy nie miał, nie wspominając o ilości. Dla nas dorosłych może wydawać się to śmieszne, ale dla dzieci to ważne sprawy. Pomaga to również opiekunom, którzy razem z dziećmi dzień przed wyjazdem rozpoczynają szalone poszukiwania skarpetek, koszulek itd. 

4. Na luzie z tymi ubraniami

Nasze obozy to aktywne, kreatywne i pełne niespodzianek wyjazdy. Najlepiej spakować rzeczy dopasowane do programu danego obozu, aby dziecko czuło się komfortowo i mogło swobodnie uczestniczyć w zajęciach,  bez obawy przed ubrudzeniem, przetarciem, czy też zniszczeniem. Oczywiście są np. dyskoteki, na których każde dziecko, szczególnie dziewczynki chcą wyglądać ładnie, ale takie stroje doradzamy pakować w mniejszości. Z doświadczenia wiemy, że wygoda na pierwszym miejscu. 

5. Podpisz rzeczy     

Szczególnie dzieci czasami zapominają, co moje, a co kolegi lub koleżanki. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest podpisanie rzeczy inicjałam lub jakimś symbolem. Dzięki temu łatwiej nam będzie odszukać właściciela danego ubrania, a uwierzcie, mix rzeczowy zdarza się na każdym obozie, później rozpoczynamy poszukiwania, posiadając worki pełne skarbów. 

6. Dzwonisz, dzwonisz, a dziecko nie odbiera telefonu? Wszystko jest OK.  

Taka sytuacja zdarza się często, ale jest to spowodowane tym, że mamy bardzo dużo zajęć, gier, zabaw, warsztatów. Po prostu cały czas się u nas „dzieje” i dzieci często nie mają kiedy odebrać telefonu. Przed obozem otrzymujesz numer telefonu obozowego, który kierownik lub wychowawca ma przy sobie – jest to nasz „obozowy kontakt błyskawiczny”. Możesz zadzwonić o dowolnej porze, jeśli kierownik nie odbierze, oddzwoni najszybciej jak to możliwe. Podsumowując, jeśli dziecko nie odbiera, bez obaw, trwają zawody, warsztaty albo inne zajęcia.

7. Serwis SMS i fotorelacja. Gdzie jesteśmy, co robimy, jak mija obóz?

To też wiesz, bo otrzymujesz ogólną relację smsową z  życia obozowego oraz szczegółową relację sms z podróży. Dostajesz także link do strony, na której czeka na Ciebie codzienna fotorelacja, czyli najciekawsze ujęcia z danego dnia obozowego. 

8. Drobne wydatki – obozowe kieszonkowe

Pytanie, ile to za mało, ile to za dużo? Oczywiście są to indywidualnie przez Państwa podejmowane decyzje. Chodzimy na spacery, odwiedzamy sklepy, gdzie są pamiątki, drobiazgi, napoje, lody, słodycze. No i właśnie tak uczestnicy rozpoczynają swoje obozowe łowy i na to wydawane jest kieszonkowe. Zauważ, że u nas wszystko zawarte jest w cenie za dany wyjazd. Mamy 4 posiłki (śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja), zawsze różnorodnie na talerzach, kolorowo i zdrowo. Ponieważ brak u nas dodatkowych opłat Twoje dziecko ma kieszonkowe na swoje własne przyjemności. Jeśli możemy doradzić, 10 zł dziennie naprawdę wystarczy. Oczywiście decyzję pozostawiamy Tobie. 

A co, gdy kieszonkowego zabraknie? 

Jeśli tak się zdarzy, wystarczy, że zadzwonisz do kierownika i powiesz o zaistniałej sytuacji, wskażesz kwotę, jaką chciałbyś dodatkowo przekazać dziecku, potwierdzisz to smsem, kierownik przekaże pieniądze dziecku, a Ty wykonasz przelew na konto w tytule wpisując: KIESZONKOWE DLA (IMIĘ I NAZWISKO). 

 9. Możliwość przekazania kieszonkowego wychowawcy

Zawsze masz możliwość przekazania kieszonkowego swojego dziecka wychowawcy w opisanej imieniem i nazwiskiem kopercie. Możesz również określić maksymalną dzienną kwotą wypłat. Będziemy wdzięczni za rozmienione pieniądze, aby nie było problemów z ich rozmienieniem na miejscu.    

10. Pożeracze czasu – telefony, gry, laptopy, tablety, ipody, itd.

U nas to bułka z masłem, bo mamy tyle zajęć i aktrakcji, że po prostu brak na to czasu. Dzień mamy zawsze zaplanowany od rana do wieczora, dużo zawodów, działań grupowych, zabaw, warsztatów. Podsumowując, u nas nie ma czasu na pożeracze czasu.       

11. Rzeczy cenne – a w tym pożeracze czasu

Najlepiej, aby rzeczy wartościowe oraz pieniądze przekazać wychowawcy obozu do depozytu. Odradzamy więc zabieranie na obóz drogich sprzętów. Za zgubione lub skradzione rzeczy wartościowe uczestnika, Organizator nie ponosi odpowiedzialności. 

12. Kiedy uczestnik przyjmuje leki

Jeżeli uczestnik obozu zmuszony jest zabrać leki na obóz, rodzic/opiekun jest zobowiązany powiadomić o tym fakcie kierownika obozu jednocześnie przekazując leki oraz informację o dawkowaniu (pojemnik lub koperta z opisem – imię i nazwisko, dawkowanie). Uczestnicy nie mogą posiadać leków na obozie, przyjmują je jedynie w obecności wychowawcy lub kierownika.