
Mała torba, średnia torba, czy duża torba?
Zwróć uwagę na wiek swojego dziecka, jego potrzeby podczas danego turnusu, rodzaj obozu i zachowaj zdrowy rozsądek. Często dzieci chcą mieć trochę więcej niż rzeczywiście potrzebują. Czyli, niezależnie od tego czy to będzie plecak czy walizka…, rozmiar w miarę możliwości dopasuj do rozmiaru dziecka. Oczywiście dzieci, ale również młodzież zawsze otrzymują pomoc od wychowawców i wspólnymi siłami poradziliśmy sobie jak dotąd z każdym bagażem. Ogranicza nas jedno, pojemność bagażników w autokarach, po prostu musimy się tam razem pomieścić, a podróżujemy w danym autokarze liczbie od 45 do 70 osób. Podsumowując, pakujcie się z głową, rozsądnie i zostawcie trochę miejsca na pamiątki.
Co jeszcze powinno znaleźć się w torbie?
W dużym skrócie, rzeczy powinno być w sam raz, ponieważ może być słonecznie, ale mogą zdarzyć się dni deszczowe i chłodniejsze. Zawsze na swoją skrzynkę pocztową otrzymujesz od Nas niezbędnik obozowicza, a tam wszystkie niezbędne rzeczy, które warto zabrać i o których warto pamiętać. Przede wszystkim niezbędnik ułatwia pakowanie i sprawia, że przygotowania do wyjazdu są sprawniejsze i spokojniejsze.
Co mam w torbie? – pyta dziecko
Opiekunowie pomogą w każdej sytuacji, ale warto, aby dzieci wiedziały, co znajduje się w ich torbie. Nasz niezbędnik możecie wykorzystać również do odhaczenia rzeczy podczas pakowania powrotnego. To może wiele ułatwić, bo podczas wyjazdów rzeczy bywają kapryśne, a pamięć zawodzi i w konsekwencji dziecku może wylecieć z głowy czy coś miał, czy nie miał, nie wspominając o ilości. Dla nas dorosłych może wydawać się to śmieszne, ale dla dzieci to ważne sprawy. Pomaga to również opiekunom, którzy razem z dziećmi dzień przed wyjazdem rozpoczynają szalone poszukiwania skarpetek, koszulek itd.
Czy dzieci mogą być w pokojach koedukacyjnych?
Dzieci nie mają możliwości mieszkania w pokojach koedukacyjnych (nawet w przypadku rodziny) ze względu na procedury firmy Camport.
Jak dużo spakować ubrań? Na luzie z tymi ubraniami
Nasze obozy to aktywne, kreatywne i pełne niespodzianek wyjazdy. Najlepiej spakować rzeczy dopasowane do programu danego obozu, aby dziecko czuło się komfortowo i mogło swobodnie uczestniczyć w zajęciach, bez obawy przed ubrudzeniem, przetarciem, czy też zniszczeniem. Oczywiście są np. dyskoteki, na których każde dziecko, szczególnie dziewczynki chcą wyglądać ładnie, ale takie stroje doradzamy pakować w mniejszości. Z doświadczenia wiemy, że wygoda na pierwszym miejscu.
Czy podpisać rzeczy?
Szczególnie dzieci czasami zapominają, co moje, a co kolegi lub koleżanki. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest podpisanie rzeczy inicjałam lub jakimś symbolem. Dzięki temu łatwiej nam będzie odszukać właściciela danego ubrania, a uwierzcie, mix rzeczowy zdarza się na każdym obozie, później rozpoczynamy poszukiwania, posiadając worki pełne skarbów.
Co z kieszonkowym?
Chodzimy na spacery, odwiedzamy sklepy, gdzie są pamiątki, drobiazgi, napoje, lody, słodycze. No i właśnie tak uczestnicy rozpoczynają swoje obozowe łowy i na to wydawane jest kieszonkowe. Zauważ, że u nas wszystko zawarte jest w cenie za dany wyjazd. Mamy 4 posiłki (śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja), zawsze różnorodnie na talerzach, kolorowo i zdrowo. Ponieważ brak u nas dodatkowych opłat Twoje dziecko ma kieszonkowe na swoje własne przyjemności. Jeśli możemy doradzić, 10 zł – a już maksymalnie 20 zł dziennie naprawdę wystarczy. Oczywiście decyzję pozostawiamy Państwu.
Jeśli zdecydują się Państwo na kieszonkowe bardzo ważną kwestią dla wychowawcy jest, aby były to kwoty rozmienione. Jeśli Państwa dziecko ma dyspozycje dzienną np: 10zł - prosimy o bilon właśnie w tej kwocie. Wychowawca ma ograniczone możliwości rozmieniania pieniędzy. Prosimy o dopilnowanie organizacji w tej kwestii. Bardzo ułatwi nam to wydawanie określonych kwot z depozytu. Jeśli decydują się Państwo na oddaniem pieniędzy dziecka opiekunowi, koperta z pieniędzmi powinna być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka wraz z informacją o ewentualnych limitach dziennych. Bardzo funkcjonalne dla wychowawców zamiast kopert są również woreczki śniadaniowe wielokrotnego zamykania (z suwakiem). Jeśli wybiorą Państwo taką formę przechowywania pieniędzy prosimy woreczki podpisać markerem niezmywalnym (po podpisaniu sprawdzić, czy dane Dziecka się nie rozmazują ). Tak przygotowane kieszonkowe można włożyć dodatkowo do koperty podpisanej w ten sam sposób. Odradzamy przekazywanie pieniędzy w portmonetkach, portfelach itp rzeczach.
Co, gdy kieszonkowego zabraknie?
Jeśli tak się zdarzy, wystarczy, że zadzwonicie do kierownika lub opiekuna i poinformujecie o zaistniałej sytuacji, wskażecie kwotę, jaką chcielibyście dodatkowo przekazać dziecku, potwierdzicie to smsem, kadra przekaże pieniądze dziecku, a Państwo wykonacie przelew na specjalne konto kieszonkowe w tytule wpisując: KIESZONKOWE - (IMIĘ I NAZWISKO - MIEJSCE, GRUPA).
Czy przed wyjazdem organizowane jest spotkanie?
Z uwagi na to, że podróżują z nami uczestnicy z całej Polski przeprowadzamy spotkania online – WEBINARY CAMPORT NA ŻYWO! Ponadto zawsze jesteśmy do dyspozycji i możecie kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub napisać na czacie.
O której stawić się na zbiórkę i jak znaleźć odpowiedni autokar?
Informacje o zbiórkach, godzinach wyjazdu i innych szczegółach zaznaczacie dokonując rezerwacji, ale przed obozem otrzymujecie również przypomnienia z naszego serwisu sms. Prowadzimy relację sms z podróży tak, abyście wiedzieli, gdzie aktualnie przebywamy. Godziny zbiórek przed wyjazdami znajdziecie również w zakładce TRANSPORT w programie danego obozu oraz w swoim panelu rezerwacyjnym.
Na zbiórce będzie widoczny będzie nasz opiekun transferowy ubrany w strój firmowy, wcześniej otrzymacie jego dane oraz numer telefonu – dzięki serwisowi sms!
Opiekun Camport jest zawsze widoczny.
Czy mogę dać dziecku cenne rzeczy materialne?
Najlepiej, aby rzeczy wartościowe oraz pieniądze przekazać wychowawcy do depozytu. Odradzamy więc zabieranie na obóz drogich sprzętów. Pamiętajmy, za zgubione lub skradzione rzeczy wartościowe uczestnika, Organizator nie ponosi odpowiedzialności.
Czy małemu dziecku dać telefon jeśli nigdy lub sporadycznie z niego korzystało?
Jeśli uważają Państwo, że jest on dziecku potrzebny nie widzimy w tym problemu. Jeśli dziecko na co dzień nie korzysta z telefonu nie ma potrzeby organizować aparatu telefonicznego na czas trwania obozu. Wakacje to nie czas na naukę obsługi komórki tylko czas zabawy! Wychowawca w razie potrzeby systematycznego kontaktu z dzieckiem wyznaczy wspólnie z Państwem godzinę rozmowy (najlepiej w czasie ciszy poobiedniej) i przekaże telefon dziecku w wyznaczone dni, by mogli Państwo porozmawiać. W sytuacjach pilnego kontaktu zawsze możecie Państwo dzwonić na numer obozowy – w tym do kadry, które otrzymujecie przed wyjazdem, dzięki temu macie bezpośredni kontakt z opiekunami i kierownikiem, otrzymujecie również bezpośredni numer do kierownika. My niezwłocznie przekazujemy słuchawkę dziecku.
Czy kadra zabiera dzieciom telefony?
Dzieci mają telefony przez cały obóz, bez ograniczeń godzinowych. Jednak bardzo duża liczba zajęć i atrakcji powoduje czasami, że nie mają kiedy odebrać czy zadzwonić, bo naprawdę dzieje dużo i intensywnie. Jeśli więc dziecko nie odbiera, bez obaw, trwają zawody, warsztaty albo inne zajęcia. Podsumowując, kontakt z dzieckiem macie w dowolnym momencie, uwzględniając bogaty program, który powoduje że telefony lądują głęboko w kieszeniach albo zostają w pokojach.
Uwaga! Na zajęcia warsztatowe / tematycznie dzieci nie zabierają telefonów komórkowych – zostawiają w pokojach lub oddają wychowawcy.
Dzwonisz, dzwonisz, a dziecko nie odbiera telefonu? Wszystko jest OK.
Taka sytuacja zdarza się często, ale jest to spowodowane tym, że mamy bardzo dużo zajęć, gier, zabaw, warsztatów. Po prostu cały czas się u nas „dzieje” i dzieci często nie mają kiedy odebrać telefonu. Przed obozem otrzymujesz numer telefonu do opiekuna oraz numer błyskawiczny, który kierownik ma przy sobie – jest to nasz „obozowy kontakt błyskawiczny”. Jeśli coś ważnego się stało, możesz zadzwonić o dowolnej porze, jeśli kierownik nie odbierze, oddzwoni najszybciej jak to możliwe. Podsumowując, jeśli dziecko nie odbiera, bez obaw, trwają zawody, warsztaty albo inne zajęcia.
Kiedy mogę dzwonić do Dziecka?
Zachęcamy ograniczyć telefony do minimum i proponujemy godziny przerw obiadowych. To odpowiednia pora, by dowiedzieć się, co dzieci już robiły, a co jeszcze je czeka. Wieczorne telefony intensyfikują uczucie tęsknoty. Uspokojenie i wyciszenie dziecka jest bardzo pracochłonne, a dobra i spokojna atmosfera w pokoju to komfort dla wszystkich współlokatorów. Proszę pamiętać, że za Mamą tęskni nie tylko jedno dziecko, ale wszyscy uczestnicy. Dzieci bardzo czują emocje współlokatorów i wpływa to na nich bezpośrednio. Spokojny sen gwarantuje pełnię sił do działania na kolejny dzień zabaw. Warto ustalić z Dzieckiem przed wyjazdem godziny rozmów telefonicznych. Zachęcamy do ich przestrzegania. Dzieci w trakcie dnia nie płaczą, nasze atrakcje angażują ich całą uwagę przez co na smutki i tęsknoty nie mają czasu. Proszę pamiętać, że nad opieką Dzieci czuwają wykwalifikowani wychowawcy, którzy poświęcają maksymalną ilość uwagi dla każdego dziecka. Jednak nawet najbardziej kochaną, ale niewyspaną wciąż kochaną „marudę” ciężko zachęcić do czerpania radości z czegokolwiek. :)
A kiedy uczestnik przyjmuje leki?
Jeżeli uczestnik obozu zmuszony jest zabrać leki na obóz, rodzic/opiekun jest zobowiązany powiadomić o tym fakcie kierownika lub opiekuna obozu jednocześnie przekazując leki oraz informację o dawkowaniu (pojemnik lub koperta z opisem – imię i nazwisko, dawkowanie). Uczestnicy nie mogą posiadać leków na obozie, przyjmują je jedynie w obecności wychowawcy lub kierownika.
Jakie leki mam zapewnić dziecku na czas pobytu? Co w przypadku, gdy zachoruje?
Prosimy podać tylko leki specjalistyczne, które dzieci przyjmują. Uczestnicy są pod stałą opieką pielęgniarską, a w potrzebie lekarską. W każdej chwili zapewniamy transport Dziecka wraz z Koordynatorem i Opiekunem do ośrodków zdrowia.
Prosimy ograniczyć podawanie Dzieciom apteczki z lekami podstawowymi. Dysponujemy zapleczem leków podstawowych. Dodatkowo możecie Państwo w kartach uczestników poinformować, jakie dzieci przyjmują leki w razie występujących i znanych Państwu objawów. Np.: “W razie wystąpienia gorączki moje dziecko przyjmuje „nazwa leku”. Dzięki temu pielęgniarka oraz lekarz będą mogli sprawniej i szybciej interweniować.
Nasz podstawowy zapas leków m.in.:
-leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozkurczowe,
-leki przeciwbiegunkowe
-maści na stłuczenia, obrzęki, urazy
-suplementy uzupełniające elektrolity,
-bandaże, plastry i wszystko co potrzebne do pierwszej pomocy.
Serwis SMS i fotorelacja. Gdzie jesteśmy, co robimy, jak mija obóz?
To też wiesz, bo otrzymujesz ogólną relację smsową z życia obozowego oraz szczegółową relację sms z podróży. Dostajesz także link do strony, na której czeka na Ciebie codzienna fotorelacja, czyli najciekawsze ujęcia z danego dnia obozowego.
Czy 11 dni to nie za długo zwłaszcza na pierwszy wyjazd?
Nasze programy są przygotowane przez pedagogów i psychologów oraz wychowawców z dużym bagażem doświadczeń. 10 lub 11 dni zaplanowane jest na długo przed rozpoczęciem obozu. Czas rozplanowany jest tak, by dzieci zdążyły się zaaklimatyzować, zintegrować oraz spróbować swoich sił we wszystkich programowych atrakcjach.
Co w przypadku gdy moje dziecko nigdy nie było na tego typu wyjeździe ?
Podjęli Państwo najlepszy krok, by to pytanie już się nie pojawiło. Zapewniamy indywidualne podejście do uczestników. Taki wyjazd z pewnością pozwoli dziecku na poszerzanie horyzontów i wprowadzi do samodzielności. Nasza kadra czuwa nad efektywną motywacją i dopingowaniem wszystkich uczestników w każdych nowych przedsięwzięciach. Zarówno tych, które wiążą się z rozwijaniem pasji jak i codziennych. Przecież porządek w pokoju to sukces każdego dziecka :)
Gdzie dzieci będą plażować? Co tam robić i jak daleko jest do plaży?
Nad morzem korzystamy z kąpielisk strzeżonych przez ratowników. Nasi animatorzy organizują na plaży zabawy animacyjne, sportowe zawody i kreatywne zajęcia tematyczne adekwatne do danego Campu. Jeśli ktoś jest typowym plażowiczem 😊 na to też znajdzie się czas. Tańczymy, bawimy się a nawet malujemy i rysujemy. Korzystamy w pełni z pogody i miejsca gdzie jesteśmy – Polskie morze jest najpiękniejsze. Do plaży mamy zaledwie 12 min spacerkiem w lini prostej. Czasem spacerujemy leśną ścieżką innym razem idziemy przez miasto wybierając wyczekiwane pamiątki.
Czy dziecko będzie mogło zmienić tematykę obozu w trakcie jego trwania?
Tak. Jednak zachęcamy, zwłaszcza rodziców uczestników początkujących o przeanalizowanie z Dzieckiem czy wybrana tematyka Campu jest dla Niego najbardziej satysfakcjonująca. Bardzo ważne, aby dziecko przede wszystkim wiedziało, na jaki obóz jedzie, jakie są atrakcje, zajęcia, jaki jest charakter wyjazdu.
Kluczowe jest to, aby właśnie dziecku podobał się program i aby miało poczucie, że samo wybrało dla siebie najlepszy obóz. Dzięki temu już na początku dziecko jest z góry pozytywnie nastawione, bo ma świadomość, że to jego decyzja, że tego chce, w rezultacie czeka na wyjazd bez niepotrzebnej tremy, która jest zawsze, ale nie jest tak duża.
Natura Twojego dziecka – wybierając obóz warto również zwrócić uwagę na usposobienie dziecka i wybierając program, dopasować go do jego energii i natury tak, aby dziecko nie czuło się np. zmęczone programem o bardzo aktywnym charakterze, pełnym w zabawy i atrakcji ruchowych.
Co gdy nie dopisze pogoda?
„W czasie deszczu dzieci się NIE nudzą” - tak brzmiałby tekst piosenki jeśli śpiewana byłaby o naszych Campach. Ilość atrakcji, którą zapewniamy niezależne od pogody jest bardzo bogata. Corocznie atrakcji przybywa. Stawiamy na nowoczesność, jakość i profesjonalizm. Dysponujemy salami, sprzętem profesjonalnym i niezastąpioną kadrą wykwalifikowanych wychowawców i animatorów. Nam deszcz nie straszny nawet w przypadku Campu Przygoda.
Kim jest kadra wychowawców?
Nasza kadra to zespół ludzi, których cechuje odpowiedzialność, pozytywne nastawienie, zaangażowanie, pasja i zapał na min 100%.
Nasz wieloetapowy proces rekrutacji jest wymagający, ale niezbędny, aby zapewnić najlepszą opiekę dla naszych uczestników.
Kadrę dobieramy bardzo starannie i wyjątkowo, każdego roku dołączają do naszego zespołu nowe osoby, w roku 2017 do kadry dołączyło blisko 40 nowych osób wyselekcjonowanych z ponad 600 zgłoszeń, w bieżącym roku do kadry dołączyło kolejnych 30 osób wyselekcjonowanych z blisko 800 zgłoszeń. Każda osoba przechodzi obowiązkowe kilkudniowe wyjazdowe szkolenie oraz musi perfekcyjnie znać cały system wewnętrznych procedur i standardów firmy Camport. Nasza cała kadra przechodzi systematycznie szkolenia uzupełniające wiedzę, z psychologii, komunikacji, budowania relacji i bezpieczeństwa.
Pozostają z nami i współpracują, tworząc firmę Camport, wyjątkowi ludzie, z czego jesteśmy dumni i dlatego możemy pochwalić się najlepszą kadrą w Polsce.
Jako jedyna firma w Polsce mamy tak zróżnicowaną i bogatą kadrę: opiekunowie/wychowawcy i kierownik (czyli podstawa kadrowa), następnie zastępca kierownika, animatorzy / instruktorzy, paparazzi – fotografowie, koordynator kreatywny obozu, koordynator logistyczny obozu, generalny koordynator obozów.
Jak wygląda kontakt z wychowawcą?
W każdej niejasnej dla Państwa sytuacji zachęcamy do kontaktu z wychowawcą. Numery telefonów i dane osoby opiekującej się Dzieckiem zostaną wysłane sms w dniu rozpoczęcia obozu. Każdy Opiekun jest do Państwa dyspozycji. Pierwsze godziny - zakwaterowania i poznawania z uczestnikami są bardzo wymagające. Opiekunowie mają wtedy bardzo intensywny czas. Pomagają się rozpakować, integrują dzieci w pokojach, łagodzą smutki i pierwsze stresy związane z przyjazdem uczestników. Od tego momentu cała ich uwaga skupia się na Państwa Dzieciach. Warto wstrzymać się z mniej pilnymi telefonami do ciszy po kolacji. Proszę pamiętać, że Wychowawca dba przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort dzieci. Jeśli nie odbiera w danym momencie telefonu z pewnością oddzwoni. Dobrze w takim przypadku wysłać sms z prośbą o kontakt, wtedy taka informacja nikomu nie umknie, a z grupą 10 czy 15 dzieci jest co robić! Na szczęście to uwielbiamy! :)