Praktyczne wskazówki dla CiebieJak wybierzesz najlepszy obóz? 

Przed Tobą przyjemne zadanie, ale również wyzwanie: wybór obozu dla Twojego dziecka. Zacznijmy od tego, że najlepiej razem z dzieckiem powinieneś zapoznać się z przygotowaną dla Was propozycją wyjazdów. To dobry wstęp do ustalenia z przyszłym uczestnikiem kilku ważnych szczegółów.

1. Temat wyjazdu – bardzo ważne, aby dziecko przede wszystkim wiedziało, na jaki obóz jedzie, jakie są atrakcje, zajęcia, jaki jest charakter wyjazdu. Kluczowe jest to, aby właśnie dziecku podobał się program i aby miało poczucie, że samo wybrało dla siebie najlepszy obóz. Dzięki temu już na początku dziecko jest z góry pozytywnie nastawione, bo ma świadomość, że to jego decyzja, że tego chce, w rezultacie czeka na wyjazd bez niepotrzebnej tremy, która jest zawsze, ale nie jest tak duża.

2. Miejsce – decyzja zawsze należy do Państwa, tu ważne jest czy priorytetem jest miejsce, czy program obozu? Wiele programów realizowanych jest w różnych miejscach. Campy przygotowujemy tak, aby w każdym ośrodku znaleźli Państwo różnorodne programy.

3. Natura Dziecka – wybierając obóz warto również zwrócić uwagę na usposobienie dziecka i decydując się na dany program zwrócić uwagę na to, aby dopasować go do jego energii i natury tak, aby Dziecko nie czuło się np. zmęczone programem o bardzo aktywnym charakterze, pełnym w zabawy i atrakcji ruchowych. 

4. Razem czy osobno (rodzeństwo) – zwróć uwagę, że nasze programy są bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym, wiekowym  i w ramach danego turnusu realizujemy kilka grup programowych. Dzięki temu masz możliwość zapisania dzieci na ten sam turnus, ale na inne wybrane programy - na różne Campy, zgodne z ich zainteresowaniami. Dzieci mają osobne zajęcia w swoich grupach, otrzymują szansę na poznanie nowych kolegów i koleżanek, a jednocześnie są blisko siebie, gdyby była potrzeba kontaktu.

5. Chłopiec czy dziewczynka – poza tematami kierowanymi zarówno do chłopców i dziewczynek, mamy również programy typowe dla chłopców i dla dziewczynek. Zachęcamy do zapoznia się z naszymi Campami, przy każdym temacie Campu znajdują się ikonki, które pomogą zorientować się, dla kogo dedykowany jest dany program. 

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania, pamiętaj, że w każdym momencie możesz do Nas zadzwonić, napisać na czacie, dopytać, upewnić się, ale również poradzić, a my z chęcią porozmawiamy, udzielimy wyczerpujących informacji i pomożemy wybrać obóz dopasowany do zainteresowań Twojej pociechy.

Zachęcamy również do zpoznania się z naszym poradnikiem, solidne i praktyczne wskazówki, które przed wyjazdem mogą okazać się bardzo przydatne.