• 2022-10-13

Co zobaczyć z dzieckiem w Katowicach?

Wyruszasz na urlop z dzieckiem? Sprawdź, co warto zobaczyć w Katowicach i ciesz się udanym wypoczynkiem. W tym poradniku znajdziesz kilka ciekawych miejsc, obok których nie możesz przejść obojętnie. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Wyruszasz na urlop z dzieckiem? Sprawdź, co warto zobaczyć w Katowicach i ciesz się udanym wypoczynkiem. W tym poradniku znajdziesz kilka ciekawych miejsc, obok których nie możesz przejść obojętnie. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Atrakcje Katowice – wskazówki na dobry początek

Przed wyjazdem do Katowic zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Aby mądrze zaplanować urlop, warto sprawdzić prognozę pogody. Przy sprzyjającej aurze dużo łatwiej będzie Ci odkrywać Katowice atrakcje dla dzieci, muzea czy obiekty sportowe. Jeżeli to możliwe, staraj się wybierać mniej popularne terminy. Dzięki temu unikniesz zgiełku, a zwiedzenie będzie dużo łatwiejsze.

Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić, jakie wydarzenia kulturalne czy sportowe odbywają się w danym mieście. Te często mają miejsce w weekendy, lecz nie zawsze. Najlepiej rzucić okiem na harmonogram imprez w mieście i na tej podstawie wybrać, co robić w Katowicach.

Jeżeli aktualne wydarzenia nie odpowiadają Twoim oraz dziecięcym preferencjom, nic straconego. Na naszej liście znajdziesz miejsca, do których możesz przyjść niemal codziennie i cieszyć się doskonałą zabawą, wypoczynkiem czy zwiedzaniem. Katowice Stare Miasto, liczne muzea czy urocza bawialnia to tylko niektóre sprawdzone i polecane miejsca. Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami, a rodzinny wyjazd na pewno się uda!

Atrakcje dla dzieci Katowice

To miasto kryje w sobie wiele niezwykłych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i rodziców. Nic więc dziwnego, że tak często można spotkać tu wycieczki szkolne oraz całe rodziny. Na naszej liście znajdziesz kilka bardzo ciekawych i inspirujących miejsc. Sprawdź szczegółowe informacje, a przekonasz się, że w tak pięknym mieście, jakim są Katowice zwiedzanie to sama przyjemność. Zdecydowanie warto przyjechać tu z dzieckiem i spędzić miły urlop.

Bajka Pana Kleksa

Już sama nazwa mówi, że mamy do czynienia z miejscem niezwykłym. Atrakcja nawiązuje do znanej i lubianej książki pt. Akademia Pana Kleksa. Znajdziesz tu przestrzeń, która łączy świat nauki z doskonałą zabawą. Nie zabraknie więc ciekawostek ze świata astronomii, niezwykłych zagadek, a także atrakcji dla tych najmłodszych dzieci. Ponadto będzie to podróż sentymentalna dla rodziców, którzy przypomną sobie jedną z ulubionych szkolnych lektur.

Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko mnogość atrakcji, ale również urocze i nieco tajemnicze wnętrze. Doskonale prezentują się tutaj magiczne lustra, szuflady, zjeżdżalnie, miękkie dywany czy ściana guzikowa. A to tylko niektóre spośród wielu perełek wizualnych. Trudno oderwać od nich wzrok!

Po szalonej zabawie możesz odpocząć w tutejszej kawiarni i napawać się smakiem znakomitych deserów, które czerpią swoją nazwę z baśniowego świata. Jeśli więc Twoim celem jest wspólna rozrywka Katowice i Bajka Pana Kleksa to strzał w dziesiątkę. Dzieci, które odwiedziły to miejsce raz, na pewno zapragną tu wrócić.

Muzeum śląskie

To bardzo nowoczesna przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzanie odbywa się pod ziemią, chociaż dociera tam światło słoneczne. Takie rozwiązanie samo w sobie jest już nie lada atrakcją.

Dzieciom w wieku do 10 lat z pewnością spodoba się wystawa Na Tropie Tomka. Mowa oczywiście o bohaterze książek Alfreda Szklarskiego. Najmłodsi dowiedzą się tu, gdzie rośnie pieprz, kto mieszka w tipi i czy sny mogą być prawdziwe. Na tym oczywiście nie koniec. Nie zabraknie niesamowitych legend, łamigłówek oraz ciekawostek ze świata Aborygenów.

Ponadto wyprawa do muzeum może być niezwykłą lekcją historii Śląska. Opowiada o niej jedna z wystaw, która prowadzi po krętym labiryncie. Po drodze można dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy regionu na przestrzeni dziejów – od czasów pierwszych osadników aż do upadku komunizmu. Warto dodać, że wiedza przekazywana jest w przystępnej formie, więc dzieci również będą mogły wiele się nauczyć. Jeżeli dotychczas Twoim pociechom nie podobały się muzea Katowice mają znakomitą alternatywę!

Katowice ciekawe miejsca, czyli Nikiszowiec i Szyb Wilson

Nikiszowiec to historyczna dzielnica miasta, a jednocześnie nazwa osiedla robotniczego, które niegdyś było jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Europie. Przestrzeń zbudowano dla pracowników kopalni Giesche, która później przyjęła nazwę Wieczorek.

Podziwiać tu można charakterystyczne kamienice na planie prostokątów, które charakteryzują się wewnętrznymi dziedzińcami. Ponadto osiedle miało własną szkołę, szpital, kościół, sklepy, pralnię, pocztę oraz wiele miejsc użyteczności publicznej. Przed tutejszym kościołem można zobaczyć makietę osiedla, na której oddano każdy szczegół. Jeśli więc Twój wybór padł na Katowice co zobaczyć? Na pewno warto, choć na chwilę zajrzeć w to niezwykłe miejsce.

Zachęcamy również do wizyty w tutejszej kawiarni, która utrzymana jest w starym w stylu. Każdy miłośnik pysznych łakoci na pewno będzie zachwycony. Po odpoczynku warto udać się dwa kilometry od Nikiszowca, gdzie można obejrzeć Szyb Wilson, który niegdyś stanowił część wspomnianej kopalni. Dziś mieści się tu prywatna, lecz dostępna dla każdego galeria sztuki. To miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Dlatego, śledząc atrakcje w Katowicach, warto zajrzeć do programu imprez.

Katowice co warto zobaczyć? Bombel Cafe!

Ta urocza bawialnia zachwyca na każdym kroku. Przede wszystkim znacznie różni się od dużych sal zabaw, w których ciągle panuje hałas. Tym razem mamy do czynienia z wielkim pokojem dziecięcym, gdzie znajdziesz wiele wspaniałych zabawek. Większość z nich wykonana jest z drewna, co sprawia, że każdy maluch poczuje się tu przytulnie.

Bawialnia składa się z dwóch pomieszczeń. Na dole znajdziesz idealną przestrzeń dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Natomiast u góry znajduje się kawiarnia oraz kącik dla pociech, które chcą odpocząć na macie, a jednocześnie korzystać z zabawek.

Bombel Cafe zachwyca stanowiskami, w których dzieci mogą wcielić się w dorosłych. Znajdziecie tu domek pełen sprzętów gospodarstwa domowego, a nawet pizzerię czy klinikę weterynaryjną. Oczywiście wszystko dopasowane jest do wieku najmłodszych, więc zabawa będzie doskonała. W Bombel Cafe nie mogło zabraknąć również toru do samochodzików. To oczywiście tylko niektóre spośród wielu fantastycznych atrakcji.

Jeśli więc odwiedzasz z dziećmi Katowice co zobaczyć? Bombel Cafe będzie idealną opcją i zdecydowanie warto spędzić tu nieco więcej czasu. Dzieci z pewnością długą nie będą chciały opuszczać tego miejsca.

Basen Burowiec

Jeśli wraz z dzieckiem uwielbiacie aktywny wypoczynek i zastanawiacie się, co zobaczyć w Katowicach, koniecznie zajrzyjcie do Basenu Burowiec. To wręcz obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich miłośników wodnych zabaw. A może Twoja pociecha dopiero uczy się pływać? Możesz zapisać ją na lekcję z tutejszym instruktorem.

Obiekt obejmuje zarówno basen sportowy, jak i rekreacyjny. Ponadto znajduje się tu hala sportowa. Najmłodsi z pewnością miło spędzą czas na szalonej zjeżdżalni. Warto również skorzystać z masażerów wodnych, ławeczek, gejzerów czy wanien jacuzzi. Jeżeli więc wybieracie Katowice atrakcje turystyczne, nie zapominajcie o doskonałej zabawie w basenie.

Katowice atrakcje dla każdego

Przedstawiliśmy tylko niektóre ciekawe miejsca w Katowicach. Każde z nich wyróżnia się wyjątkowym charakterem i z pewnością zaskoczy najmłodszych. Rodzice również znajdą tu coś dla siebie. Muzea, obiekty sportowe czy wydarzenia kulturalne czekają na turystów przez cały rok. Wystarczy rzucić okiem na plan miasta, znaleźć zaproponowane w poradniku punkty i zaplanować podróż. To tylko kilka prostych kroków, aby móc cieszyć się udanym wypoczynkiem.

Zachęcamy do spędzenia w Katowicach minimum dwóch dni, chociaż rodziny z dziećmi często przyjeżdżają tu na dłużej. Ponadto tam, gdzie to możliwe warto kupić bilety online. W ten sposób unikniesz kolejek i bez trudu skorzystasz z atrakcji. To idealne miejsce do odwiedzenia miasta z całą rodziną, gdyż atrakcji tu nie brakuje. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.