Chłopak w kamuflażu z liści i gałęzi w śmiesznej pozie jako zdjęcie główne do artykułu co zabrać na obóz survivalowy - przygodowy
  • 2020-04-24

Co zabrać na obóz survivalowy-przygodowy


Kolejny Artykuł z serii „co zabrać na:”. Dzisiaj o obozach survivalowych. Postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań związanych z tym Campem.

Na wstępie od razu zaznaczę, że opiszemy tutaj nasz Camp Survival/Przygoda. Nie jesteśmy w stanie opisać rzeczy jakie wymaga do zabrania konkurencja, ale jeśli ich zapytać to na pewno odpowiedzą ;)

Co zabrać wybierając się na obóz survivalowy?


Tak jak na praktycznie wszystkich naszych obozach, to czego wymagamy, aby dzieci miały swoje, to ubrania. Tutaj znajdziecie przykładowy  Niezbędnik. Przy Campie Survival, należy pamiętać o kilku dodatkowych rzeczach, takich jak poduszka – najlepiej Jasiek, oraz dość ciepły śpiwór.

Dzieci spać będą w namiotach, na rozkładanych kanadyjkach, na terenie ośrodka, nie w lesie. Tuż przy punkcie sanitarnym, będą miały więc możliwość zadbania o dobrą higienę.

Pamiętajmy również, że większość zajęć będzie prowadzona w lesie nieopodal, trzeba więc zabezpieczyć się w większą ilość długich spodni i koszulek z długim rękawem, które obiecujemy Wam, wrócą brudne. 😉

Z uwagi na kleszcze, warto też, aby każde dziecko miało własny środek odstraszający te insekty. My oczywiście zapewniamy pewną ilość specyfików, ale zawsze, warto mieć w razie czego.

Jeszcze jedna, informacja. W namiotach jest prąd, można więc podładować telefon, ale nie będzie dostęp tak prosty jak w przypadku pokoi. Nie mniej spokojnie będzie możliwość podładowania telefony i dodzwonienia się.

 

Czego stanowczo nie brać na obóz survivalowy!
 

Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, absolutnie prosimy nie dawać dzieciom: Noży, scyzoryków. Są to bardzo niebezpieczne zabawki i będą konfiskowane. Oddamy po obozie. ;)
Nie warto brać również saperki i menażki. Posiłki spożywamy na stołówce, a sanitariat mamy w odległości 20 metrów od namiotów.

Prosimy też, nie brać namiotów, zapewniamy noclegi w namiotach wojskowych, aby było klimatycznie.

To tak naprawdę na tyle, sprzęt niezbędny do wykonania zadań i warsztatów zapewniamy my, jako organizator.

Przy okazji, warto zadbać o to, by pakowanie zajmowało jak najmniej miejsca, my przygotowaliśmy 
poradnik jak spakować dziecko na obóz. Jeśli macie własne patenty, również warto z nich skorzystać.

PS Czasem może padać, weźcie coś na deszcze 😉

#przytulkaj