• 2022-06-03

Gdzie pojechać na weekend z dziećmi? Top 5 propozycji!

Planujesz wyjazd na weekend? Chcesz wreszcie odpocząć od codzienności, zmienić otoczenie i spędzić czas razem z dziećmi? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Was w różnych polskich miastach. Dowiedz się więcej i ruszaj na niezapomnianą wycieczkę!

Gdzie pojechać na weekend z dziećmi? Top 5 propozycji! 

Planujesz wyjazd na weekend? Chcesz wreszcie odpocząć od codzienności, zmienić otoczenie i spędzić czas razem z dziećmi? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Was w różnych polskich miastach. Dowiedz się więcej i ruszaj na niezapomnianą wycieczkę! 

Majaland – gdy bajka staje się rzeczywistością 

Chcesz cieszyć się doskonałą zabawą w rodzinnym gronie i zaskoczyć najmłodszych? Znamy miejsce, w którym komfort spotyka się z szaloną zabawą. Zatem, gdzie na weekend? Odwiedź województwo lubuskie! Właśnie tutaj znajduje się miejscowość Kownaty, a w niej słynny Majaland. 

To park rozrywki inspirowany popularną wśród dzieci kreskówką. I to właśnie z myślą o najmłodszych powstała ta fascynująca przestrzeń. Fajne miejsca na weekend pokochają rodzice maluchów, które zazwyczaj nie mogą korzystać z atrakcji dostępnych w wesołych miasteczkach. Nie oznacza to jednak, że dorośli będą się tam nudzić. W Majaland każdy może poczuć się jak dziecko!

Wybierz Majaland, a ten wyjątkowy weekend z dzieckiem będziesz wspominać przez długie lata. Na terenie parku znajduje się naprawdę sporo atrakcji. Są m.in. karuzele, wodne place zabaw, wodne bitwy, dyskoteka, basen z kulkami, miasteczko samochodowe, rollercoastery, teatr czy wulkan, z którego można zjeżdżać!

Atrakcje są dokładnie opisane, a przy każdej z nich rodzic zauważy informację na temat wymaganego wieku pociechy. Na szczęście niespodzianek jest tak wiele, że nawet kilkulatek będzie się tu bawił doskonale! Na terenie parku nie brakuje też punktów gastronomicznych oraz wypoczynkowych. To bez wątpienia wspaniały pomysł na spędzenie udanego weekendu!

Jura Park Bałtów – najstarszy park dinozaurów w Polsce 

A może Twoja pociecha uwielbia dinozaury? Chyba już się domyślasz, Gdzie z dzieckiem wyjechać na weekend, aby przeżyć niesamowitą przygodę z olbrzymimi gadami. Nie ma lepszego miejsca, niż Jura Park Bałtów, w województwie świętokrzyskim! Tu zabawa przeplata się z historią i nauką. 

Jest to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce. Co ciekawe, wybudowano ją w miejscu, w którym faktycznie odkryto ślady życia tych ogromnych stworzeń (m.in. stegozaura). Tutejsza ścieżka ma około kilometra długości, a wzdłuż niej możesz zobaczyć modele ponad 100 dinozaurów naturalnej wielkości! To fantastyczna gratka dla każdego fana prehistorycznych gadów. 

Podczas spaceru nie tylko staniecie oko w oko z dinozaurami, ale również poznacie dzieje naszej planety. Co ważne, modele są bardzo realistyczne i powstały przy ścisłej współpracy z paleontologami oraz naukowcami. Kunszt włożony w projekty oraz ich różnorodność zachwyca na każdym kroku!

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie na weekend z dzieckiem, rzuć okiem na Gondwanę. To przestrzeń, w której razem będziecie rozpoznawać ślady dinozaurów oraz weźmiecie udział w  interaktywnych zabawach. Możecie również porozmawiać z paleontologiem, który opowie wiele niesamowitych ciekawostek.  

Gdzie jechać z dziećmi, gdy odwiedzicie już Jura Park? Koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Jurajskiego, w którym zaprezentowano skamieniałości wydobyte w Bałtowie i okolicach miejscowości. Nie brakuje też zdobyczy z najróżniejszych części świata, które dowodzą istnienia tych fascynujących stworzeń. Jedną z największych atrakcji muzeum jest odwzorowana scena pościgu ichtiozaurów za stadem belemnitów. 

Weekend z dziećmi w Jura Park Bałtów nie może odbyć się bez odwiedzin w oceanarium. To wyjątkowe, bo prehistoryczne miejsce. Na słowa uznania zasługują tutejsze technologie. W ogromnych akwariach możecie zobaczyć podwodne życie dinozaurów, odwzorowanych w 3D. Przy Jura Parku znajdziecie też plac zabaw dla dzieci oraz wielki ślad, pozostawiony przez allozaura, który w ludowych legendach nazywany był znakiem samego diabła. A to tylko niektóre spośród wielu niesamowitych atrakcji.

Farma Iluzji na Mazowszu 

W Mościskach, na Mazowszu znajdziesz iście magiczne miejsce, które przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie na weekend w Polsce zabrać rodzinę – Farma Iluzji na pewno Was oczaruje!

Już po przekroczeniu progu Farmy Iluzji, poczujecie się zupełnie jak w innym wymiarze. Tutaj baśń miesza się z rzeczywistością, a nic nie jest takie, jakim się wydaje. Czeka na Was aż 60 różnego rodzaju atrakcji, które zachwycają na każdym kroku. 

Jest tajemniczo, naukowo, zabawnie, zwariowanie! To po prostu fajne miejsce na weekend. Na Farmie Iluzji znajdziesz np. lewitujący kran, z którego leci woda. Jest też Tunel Zapomnienia, gdzie otaczający Cię świat schodzi na drugi plan; Sekretna Komnata, wypełniona kolorami, a także Zakręcony Domek, który wykorzystuje iluzję ruchu pozornego. Koniecznie rzuć okiem na Niemożliwy Trójkąt lub wybierz się na spacer Ścieżką Złudzeń. W tych miejscach trudno się nie zakochać!

Jeśli nadal nie wiesz, gdzie na weekend z dziećmi warto pojechać, weź pod uwagę walory edukacyjne Farmy Iluzji. Tutejsze atrakcje zachęcają do logicznego myślenia, obcowania z przyrodą i przeżywania przygód. Weźmiecie udział w licznie organizowanych pokazach lub rozwiążecie przeróżne zagadki. Jeśli zgłodniejecie, możecie posilić się w Barze Leśnym, pizzerii, a nawet zorganizować ognisko lub grilla. 

Suntago czyli Park Of Poland 

Skoro jesteśmy przy Mazowszu, gdzie wyjechać na weekend? Kolejne ważne miejsce na mapie rodzinnych wycieczek to nowy park wodny Suntago w miejscowości Wręcza. Pomysł powstania kompleksu sięga 2011 roku, ale ostatecznie obiekt otwarto w lutym 2020. Park Of Poland nie miał łatwego startu, jednak przetrwał pandemię i nadal przyjmuje gości, oferując im coraz to nowsze atrakcje. 

W tej chwili przestrzeń obejmuje 20 hektarów, ale docelowo Suntago ma zająć nawet 400 hektarów! Park wodny może pomieścić 15 tysięcy osób jednocześnie. Co ciekawe, został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych parków wodnych Europy. 

Goście mogą korzystać z trzech stref tematycznych. Mowa o: Jamango, Saunaria oraz Relax. Każda z nich spełnia inne oczekiwania i gwarantuje niesamowite doznania. Pierwsza strefa poświęcona jest rozrywce. Weekend z dziećmi pozwoli im wykorzystać pokłady energii i po prostu świetnie się bawić. Znajdziecie tu ponad 300 palm, 4000 leżaków, a także – główną atrakcję – 32 zjeżdżalnie, których łączna długość sięga 3 kilometrów! Są tu zjeżdżalnie pontonowe, ośmiotorowe, zapadkowe. Ponadto na gości czeka basen z falami, dzikie rzeki czy wodny plac zabaw. 

Tutejsza Saunaria to kolejne świetne miejsce na weekend dla całej rodziny. Strefa obejmuje sauny na powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych! Przygotowano tu 12 atrakcji, które trafią w gusta osób zakochanych w wysokich temperaturach. Natomiast Strefa Relax to po prostu przestrzeń bezkompromisowego wypoczynku, w której zapomnisz o wszystkich troskach. 

Gdzie pojechać na weekend, jeśli nie w tropiki? Suntago to doskonała alternatywa dla karaibskich plaż!

Energylandia – park rozrywki w Zatorze 

Gdzie jechać na weekend, aby cieszyć się szaloną zabawą w rodzinnym gronie? Do Energylandii!  To największy park rozrywki w Polsce! Kompleks podzielony jest na kilka części, które nieustannie się rozbudowują. Tutaj każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a każdy dorosły przypomni sobie dziecięce lata! Z uwagi na to, jak wiele rodzin wybiera to miejsce na weekend, w pobliżu powstał hotel. 

Energylandia dzieli się na strefy dostosowane do wieku i zainteresowań. Obecnie park składa się z 6 części i stanowi naprawdę fajne miejsce na wakacje z dzieckiem w Polsce. Z myślą o najmłodszych gościach powstała właśnie Bajkolandia. Natomiast Strefa Familijna skierowana jest do rodzin, które pragną wspólnej rozrywki i niezapomnianych przygód. Strefa ekstremalna przyciąga entuzjastów bardzo mocnych wrażeń. Water Park to miejsce dla osób, które w upalne dni szukają chłodu wody i dobrej zabawy. Warto również odwiedzić Smoczy Ogród, który nawiązuje do krainy rodem z kultowej powieści „Władca Pierścieni”. Z kolei Aqualantis to tajemnicza wyspa, na środku oceanu.