• 2023-06-20

Atrakcje dla dzieci w Mielnie

Mielno to bardzo ciekawa turystyczna miejscowość nad morzem. Chętnie odwiedzana przez młodych ludzi, ponieważ kojarzy się z imprezami i świetną zabawą. Jednak to miasto zaprasza także rodziny z dziećmi. Nawet dla maluchów, ponieważ Mielno atrakcje dla dzieci ma naprawdę fantastyczne.

Wakacje w Mielnie z dziećmi

Jeśli chodzi o atrakcje Mileno i okolice przyciągają turystów z całej Polski. To malowniczo położna miejscowość, która jest bardzo dobrze zagospodarowana dla turystów. Tym samym jest po prostu świetną destynacją podróży dla wszystkich, którzy kochają Bałtyk, ale nie chcą nudzić się w razie gorszej pogody. Mielno zimą także tętni życiem i można zobaczyć w nim mnóstwo ciekawych rzeczy.

Jest to jedno z najlepszych miast, które można wybrać na wakacyjny wypad z dziećmi. Obfituje w atrakcje dla dzieci zarówno małe, jak i większe. Masz pewność, że nikt nie będzie się tutaj nudził. Dlatego w Milenie często organizuje się obozy młodzieżowe i inne tego rodzaju wyjazdy i wydarzenia, podczas których dzieciaki mają świetną zabawę i wspaniale się czują. Miasto obfituje w ciekawe i dobrze zorganizowane atrakcje, a sama plaża jest ładna i szeroka. To jeden ze sposobów na wakacje idealne.

Mielno – atrakcje dla dzieci

Atrakcje w Mielnie spodobają się zarówno dzieciakom, jak i dorosłym. Przykładem może być Piernikowy Dom Do Góry Nogami. Mielno ma własną chatkę z piernika, zupełnie taka, jak w bajce o Jasiu i Małgosi… No może trochę bardziej przyjazna, ponieważ Baba Jaga czeka na turystów przed wejściem i z każdym trochę porozmawia. Jest to bardzo ciekawe miejsce dla dorosłych, a dzieci będą miały naprawdę nie lada frajdę.

Kolejną ciekawą atrakcją dla wszystkich jest Family Park. Jest to miejsce z karuzelami i diabelskim młynem – wesołe miasteczko, w którym wszyscy bawią się świetnie. W miejscowości Mielno wesołe miasteczko oferuje aż 12 różnych atrakcji dla dzieci, takie jak pociąg safari, karuzela ze zwierzętami, latające helikoptery czy pontony. To wspaniała rozrywka dla małych, średnich i dużych, niezapomniana zabawa. To, co najlepiej zapamiętujemy z dziecięcych wakacji – świetny czas spędzony z całą rodziną.

Aktywne atrakcje w Mielnie

A teraz coś dla miłośników intensywnego wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. Mielno oferuje atrakcje dla dzieciaków, na których będą mogły się wybiegać, a przede wszystkim świetnie bawić. Jedną z nich jest Park Linowy Tukan. Sprawdzi się, jeśli twojego malucha rozpiera energia i chcesz mu pomóc w jej wyładowaniu. Park Linowy w Mielnie składa się z siedmiu tras o różnych poziomach trudności. Coś dla siebie znajdą i najmłodsze, i starsze dzieci. A nawet dorośli będą się świetnie bawić. Park znajduje się wśród drzew, a pracownicy przywiązują ogromną wagę do bezpieczeństwa i szkolenia. Na dodatek ceny tej atrakcji są dość niskie – nie ma nad czym się zastanawiać, park linowy czeka!

Będąc w Mielnie można skorzystać także z bliskiej odległości od morza i jeziora Jamno. Można wybrać się w rejs statkiem w obu zbiornikach wodnych. Trasa przez Jamno jest szczególnie ciekawa. Przez jezioro płynie tramwaj wodny oraz jacht, a przeprawa może być naprawdę przyjemna. To bardzo fajna atrakcja dla dzieciaków, które mogą oswoić się z wodą i wczuć w klimat żeglowania. Rejs trwa około 45 minut – wystarczająco, by się świetnie bawić i czegoś nauczyć.

Dobrym pomysłem na pochmurny dzień w Mielnie jest wyprawa na wycieczkę rowerową. Nie brakuje tutaj tras rowerowych, które wiodą w pobliżu morza lub przez pobliskie lasy. Bez problemu znajdziecie wypożyczalnię rowerów, która będzie miała także ofertę dla dzieci. Warto to przemyśleć, zwłaszcza jeśli lubicie aktywny wypoczynek i leżenie na plaży nie jest dla was takie atrakcyjne.

Mielno – oceanarium i inne atrakcje

Oceanarium Mielno to miejsce, gdzie dzieci mają nie lada przygodę. Mogą się czegoś nauczyć, a przede wszystkim zapoznać się z rybami i egzotycznymi gatunkami z całego świata. Oceanarium nie jest duże, ale udało się zgromadzić w nim mnóstwo ciekawych gatunków, takich jak skrzydlice, mureny, piranie i oczywiście rekiny. Może nie są niebezpieczne (bo za szybą), ale i tak budzą grozę. I ogromne zainteresowanie maluchów.

Ciekawym miejscem na mapie Mielna jest Grodzisko Słowiańskie. Jest to miejsce, gdzie można pobawić się rycerzy i księżniczki odbijane z rąk straszliwych smoków. Miejsce znajduje się w lesie i jest prowadzone przez Towarzystwo Żywej Archelogii. Tutaj można dotknąć historii, posłuchać o życiu Słowian, a także skosztować dawnych potraw. Najważniejsze są jednak pokazy walk i rzemiosł, które naprawdę działają na wyobraźnię. W tym niezwykłym, przeniesionym w czasie miejscu można nawet pouczyć się dawnych tańców! Dzieci będą zachwycone.

Mielno i okolice – atrakcje

Mielno i okolice atrakcje dla dzieci mają naprawdę wyjątkowe. Przykładem może być trawa edukacyjna Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, która łączy Mielno, Mielenko i Chłopy. Jest to ścieżka przyrodnicza, która prowadzi przez las i wydmy aż do grodziska i bunkrów. Na dodatek znajduje się na niej taras widokowy, z którego można podziwiać wyjątkowy krajobraz. To inny, znacznie bardziej zabawny i ciekawy sposób na spacer. Frajda dla dzieciaków nierównana, a i dorośli będą mieli świetną rozrywkę.

W Niegoszczy koło Mielna znajduje się ogród botaniczny. Jest rozmieszczony na ogromnej, ponad 2-hektarowej przestrzeni. To idealne miejsce na popołudniowy spacer. Ścieżki wiodą między szklarniami, oczkami wodnymi i tarasami widokowymi. Można podziwiać wiele nieznanych gatunków drzew, kwiatów i krzewów. Przestrzeń jest naprawę wyjątkowa – znajdują się tutaj miejsca, w których są prowadzone lekcje biologii i wykłady. Ogród botaniczny jest dedykowany dzieciom i młodzieży i jest naprawdę przez nich bardzo lubiany.