• 2022-07-25

Centrum Nauki Kopernik z dziećmi - czy warto?

Zastanawiasz się nad wizytą w Centrum Nauki Kopernik? W tym poradniku przeczytasz, czy warto udać się tam wraz z dziećmi. Dowiedz się więcej na temat atrakcji i sprawdź, jak zaplanować udaną wycieczkę!

Zastanawiasz się nad wizytą w Centrum Nauki Kopernik? W tym poradniku przeczytasz, czy warto udać się tam wraz z dziećmi. Dowiedz się więcej na temat atrakcji i sprawdź, jak zaplanować udaną wycieczkę!

Czym jest Centrum Nauki Kopernik?

To centrum, które znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie, a jego celem jest rozwój nauki oraz współpraca z nauczycielami i naukowcami. Ważną misją CNK są również doświadczenia, odpowiedzi na pytania zwiedzających, a także inspirowanie do obserwacji. To niezwykle ciekawe miejsce otwarto 5 listopada 2010 roku. 

Dziś wielu rodziców zastanawia się, czy do Centrum Nauki Kopernika warto udać się z pociechami. Aby odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej rzucić okiem na listę tutejszych atrakcji i zastanowić się, czy najmłodsi znajdą tu wystawy i eksperymenty dla siebie. Na szczęście pracownicy dbają o to, aby zarówno dzieci, jak i dorośli mogli tu miło spędzić czas.

Centrum Nauki Kopernik oferuje zarówno wystawy stałe, jak i czasowe, a na zwiedzanie możesz śmiało zarezerwować minimum 3 godziny. Jednak trudno tu się nudzić, gdyż będziesz odkrywać eksponaty z różnych dziedzin nauki, a także weźmiesz udział w ciekawych doświadczeniach. Przekonało się o tym wielu turystów oraz mieszkańców stolicy, którzy tak chętnie odwiedzają to miejsce. Czy warto dołączyć do nich wraz z dziećmi?
W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie!

Centrum Kopernik – wystawy stałe

Interesujące wystawy zachwycają nie tylko dorosłych, ale również dzieci. W Centrum Kopernika odkryjesz wiele ekspozycji dopasowanych do umiejętności pociech w różnym wieku. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej liście. Sprawdź, które atrakcje zapewnią Twoim dzieciom niezapomniane wrażenia i zaplanuj udaną wizytę!

Przyszłość jest dziś

To bardzo ciekawa wystawa, która skłoni Was do zastanowienia się nad przyszłością. Eksponaty pomogą nawet dzieciom zrozumieć wyzwania, z jakimi walczy ludzkość. Ponadto zapoznacie się z rozwiązaniami technologicznymi i zwrócicie uwagę na relację pomiędzy ludźmi.

Twórcy postawili na trzy odsłony przyszłości. Pierwsza z nich to Cyfrowy mózg. Wystawa wyjaśnia, w jaki sposób pracuje sztuczna inteligencja i czy można jej zaufać. To lekcja dla każdego użytkownika sieci, która skłania do przemyśleń na temat prywatności i poczucia bezpieczeństwa.

Druga odsłona pojawi się jesienią 2022 roku. Zwiedzający zobaczą, jak może wyglądać przyszły świat, a także zwrócą uwagę na dewastację środowiska naturalnego, globalne ocieplenie czy kolonizację przestrzeni kosmicznej. Natomiast trzecia odsłona ukaże się wiosną 2023 roku i przedstawi medycynę przyszłości. Trudno nie zauważyć, że Centrum Kopernika Warszawa stale się rozwija, ciągle zaskakuje i zachęca do refleksji.

Strefa Ekspery­men­to­wania

Centralną ekspozycję stanowi strefa eksperymentowania, która obejmuje bardzo dużą przestrzeń i poświęcona jest przyrodzie oraz percepcji świata fizycznego. Wystawa umożliwia wzięcie udziału w eksperymentach przy około 200 stacjach doświadczalnych. Warto zaznaczyć, że znajdziesz tu również propozycje dla młodych odkrywców, które pozwalają na zabawę przez naukę i odkrywanie rozwiązań metodą prób i błędów.

Doskonale wypada prezentacja zjawisk naturalnych. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą bawić się świetnie przy odkrywaniu interakcji w świecie przyrody. Wystawę zaprojektowano w taki sposób, aby móc łatwo zrozumieć różnice pomiędzy rodzajami fal oraz wiele innych zagadnień, które w szkole przedstawiane są tylko teoretycznie.

W dodatku Centrum Nauki Kopernik Warszawa obejmuje strefę poświęconą człowiekowi. Można tu przekonać się, w jaki sposób zmysły pozwalają opisywać świat, a także przetestować możliwości swojego ciała. Chcesz położyć się na łóżku fakira? A może sprawdzić podatność na iluzję czy wrażliwość na światło? To tylko niektóre spośród wielu atrakcji, jakich po prosty trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Majsternia

Nadal zastanawiasz się, czy warto zabrać dziecko do Centrum Kopernik Warszawa? Otóż Majsternia to strefa dla osób w każdym wieku. Jak sama nazwa mówi, jest prawdziwym rajem dla majsterkowiczów. Przy stołach znaleźć można zagadki dostosowane zarówno do umiejętności młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Do dyspozycji zwiedzających oddano papier, kulki, gumki, spinacze czy patyczki. Młodych twórców ogranicza jedynie wyobraźnia.

To doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom, jak działają podstawowe prawa nauki i zachęcić je do nieszablonowego myślenia. Ponadto zabawy te uczą cierpliwości i determinacji. Wszystko to sprawia, że odwiedzenie Kopernik Warszawa z pociechami będzie doskonałą propozycją. A to nie jedyne atrakcje perfekcyjnie dopasowane do zainteresowań najmłodszych.

Minilaby

Minilaby to zajęcia, które odbywają się w laboratorium chemicznym, fizycznym, biologicznym i robotycznym. Mogą w nich uczestniczyć indywidualni zwiedzający w wieku od 9 lat. Te ciekawe lekcje trwają 45 minut i organizowane są w weekendy oraz podczas wakacji.

Uczestnicy pod okiem ekspertów będą mogli przeprowadzić wiele ciekawych doświadczeń. Ciekły azot, świecące glony, szczekający wodór, a może drukarki 3D? To atrakcje, które na pewno zachwycą dzieci. Minilaby cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczniów, którzy poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i uwielbiają naukę na podstawie eksperymentów.

Teatr Wysokich Napięć

Teatr Wysokich Napięć to miejsce wyjątkowe i prawdziwa duma Kopernika Warszawa. Organizatorzy proponują niesamowite spektakle oraz pokazy naukowe, w których główną rolę odgrywa… prąd. Animatorzy pokażą Wam eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Prawdziwą gratką dla dzieci i dorosłych może być oglądanie piorunów z bliska. Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak odnaleźć środek ciężkości oraz jakie tajemnice kryje światło.

Przed wizytą warto odwiedzić stronę Centrum Nauki Kopernik Warszawa i zapoznać się z listą planowanych spektakli. Na pewno wybierzecie coś dla siebie!

Wystawa Bzzz!

Czas na wystawę przeznaczoną dla dzieci do 5 lat. Najmłodsi będą mieli okazję sprawdzić, jak wygląda świat z oczu ryby czy węża oraz zbadać, co robią pszczoły w ulach i jakie tajemnice kryją korzenie drzewa. Ponadto sprawdzą, jak skonstruować tamę wodną i zbudują labirynt z kaktusów. Na tym jednak nie koniec!

Dzieci będą mogły odkryć tu wiele tajemnic ze świata przyrody, a także poznać zapach fiołka, a nawet jelenia czy lisa. Warto dodać, że płynie tu rwąca rzeka, w której nie brakuje ciekawych eksponatów. Korby, wiaderka, zawory czy śruby można wprawić w ruch i przeprowadzać własne doświadczenia. To zdecydowanie propozycja dla ciekawych świata.

Planetarium Kopernik

To miejsce dla wszystkich osób, które uwielbiają patrzeć w gwiazdy i zastanawiać się nad tajemnicami wszechświata. Planetarium Kopernik mieści 139 widzów i wyposażone jest w kopułę z ekranem sferycznym o średnicy 16 metrów, cyfrowe projektory, projektor gwiazdowy oraz urządzenia do pokazów laserowych. Ponadto organizatorzy dysponują własnym studiem produkcyjnym, dzięki czemu goście mogą zachwycać się świetnymi filmami.

Ponadto można wziąć udział w niesamowitych pokazach i koncertach na żywo. Atrakcje podzielono na kilka grup wiekowych, dzięki czemu każdy znajdzie tu propozycje dopasowane do własnych potrzeb. Nie zabraknie więc filmów dla przedszkolaków, a także pozycji przeznaczonych dla widzów powyżej 15. roku życia. Obok tego niezwykłego miejsca trudno przejść obojętnie.

Centrum Nauki Kopernik – miejsce przyjazne dla każdego

Mnogość wystaw, eksperymentów i niesamowitych pokazów zachwyca na każdym kroku. W Centrum Kopernik znajdziesz propozycje dla dzieci w każdym wieku. Nie zabraknie również ciekawych doświadczeń dla dorosłych. Dzięki temu miejsce to cieszy się popularnością nie tylko wśród polskich turystów.

Pamiętaj, że do Centrum Nauki Kopernik bilety najwygodniej kupić w internecie. Wystarczy zajrzeć na stronę i wybrać odpowiednią zakładkę. Jeżeli więc szukasz rozrywki dla całej rodziny, na pewno nie pożałujesz.