Chłopak przebrany w białą szatę i laur na głowę, na wzór grackich dionizji, jako zdjęcie główne do artykułu jak spakować się na obóz aktorski
  • 2020-04-20

Co zabrać na obóz Aktorski


Dość często otrzymujemy zapytania: co powinniśmy zabrać na obóz teatralny? Czy spakować coś więcej niż standardowe ubrania? Czy mamy brać własne rekwizyty? Są to oczywiście dość krótkie i proste odpowiedzi, ale czemu by nie zebrać ich w jedno miejsce i spróbować na wszystko odpowiedzieć?
 

Czy zabrać własne rekwizyty na obóz teatralny.


Nie ma takiej potrzeby, aby na naszeobozy aktorskie . Rekwizyty jakie będą potrzebne zależą bezpośrednio od etiudy jaką będziecie przygotowywać. Ta z kolei, zależy od umiejętności i usposobienia grupy jako całości. Istnieje duża szansa, że to wy sami jako jedno z zadań warsztatowych, otrzymacie do zrobienia wyreżyserowanie i scenariusz. Praca warsztatowa musi być płynna i dopasowana do potrzeby uczestników. Ale nie ma problemu, zapewnimy Wam jak najwięcej możliwych rekwizytów lub ich zastępników.
 

Czy na Camp Art/Te Teatralny należy przygotować osobną listę rzeczy?


Nie ma potrzeby robienia osobnej listy rzeczy do spakowania. Lwią cześć czasu spędzicie na sali podczas warsztatu i prób. Pozostały czas spędzicie na zajęciach sportowych, na bieganiu po lesie, na basenie i na plażowaniu. Przygotujcie więc głównie wygodne ubrania, przykładowy niezbędnik znajdziecie tutaj >> co zabrać na obóz << . Jedynymi rzeczami indywidualnymi do zabrania na obozy teatralne Jest 1-2 zestawy, czarnych przylegających ubrań: koszulkę, spodnie, skarpetki. Jest to wymóg sceniczny, dający najbardziej uniwersalne możliwości podczas gry.

Czy trzeba jeszcze o czymś pamiętać podczas pakowania się na obóz teatralny?


Nie, tak jak pisałem wcześniej nie trzeba pakować się na ten obóz jakoś wyjątkowo długo, wystarczy zapoznać się z niezbędnikiem, a przy okazji warto przeczytać krótki poradnik jak spakować dziecko na obóz, gdzie wypisaliśmy kilka propozycji, np. jak zabezpieczyć szampon przed wylaniem się na ubrania.

Wydaje mi się, że to wszystko, oczywiście pamiętajcie, że jest to wyjazd na 14 dni. Więc nie zabierajcie połowy domu ze sobą, a z drugiej strony, 2 koszulki to trochę za mało.

#Przytulkaj