• 2023-08-15

Rzeszów – atrakcje dla dzieci w sam raz na rodzinny weekend

Rzeszów to ciekawy wybór na weekend. Jest to duże miasto w południowej Polsce, które ma jeden z najpiękniejszych starych rynków w całej Europie. Ale miasto warto odwiedzić nie tylko ze względu na jego historyczną wartość. Dowiedz się, jakie atrakcje dla dzieci Rzeszów ma w zanadrzu i co robić w Rzeszowie i okolicach w czasie weekendowego wypadu z dziećmi!

 

Rzeszów – atrakcje dla dzieci

Rzeszów dla dzieci przygotował bardzo wiele ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć. Jedną z nich jest Muzeum Dobranocek. Zostało stworzone ze zbiorów Wojciecha Jamy, i jest tak zaprojektowane, by frajdę miały i dzieciaki, i dorośli. Można tutaj bowiem spotkać i bohaterów pierwszych dobranocek wyświetlanych w latach 60 ubiegłego stulecia, i nowszych bajek. Może to być bardzo wzruszające spotkanie. Ekspozycja muzeum w ostatnim czasie mocno się rozbudowała, a na wystawach można znaleźć oryginalne lalki, które zna się z produkcji wytworni Se-Ma-For. Przyjedźcie na spotkanie Plastusia, Misia Colargola, Misia Uszatka i innych kochanych przez dzieci bohaterów. W Muzeum można obejrzeć także filmy na szpulach i kasetach, a także różne rodzaje projektorów do slajdów. Na miejscu organizowane są pokazy filmowe.

Kolejne oferowane przez Rzeszów atrakcje na weekend to na przykład fontanna multimedialna. Została wybudowana 10 lat temu i od tego czasu zachwyca turystów i mieszkańców. Jest to trzecia pod względem wielkości fontanna w Polsce. Odbywają się tutaj pokazy, które są prawdziwą sztuką łączącą w sobie efekty świetlne, laserowe i wodne. To wszystko w oparach dymu i na tle wyświetlanych na ekranie wodny obrazów. Dzięki idealnej synchronizacji i wspaniałym pomysłom, fontanna jest niezwykłą atrakcją. To bardzo ciekawe i bardzo zaawansowane technologicznie miejsce, wyjątkowe na mapie całej Europy. Zasługuje na uwagę także dla tego, że znajduje się przy amfiteatrze, na którym odbywają się różne przedstawienia, w niezwykłych okolicznościach przyrody.

Parki rozrywki Rzeszów

Jeśli chodzi o Rzeszów, atrakcje turystyczne dla dzieciaków to także wszelkiego rodzaju parki rozrywki! Znajdziesz ich tutaj mnóstwo! Jednym z najchętniej zwiedzanych jest Malawa Fun Park Rzeszów. Jest to miejsce, gdzie dzieciaki mogą pobawić się w paintball, zjechać na tyrolce i mogą świetnie bawić się w czasie rodzinnych rozgrywek w siatkówkę czy piłkę nożną.

Drugą alternatywą może być wizyta w Parku Linowym Linoskoczek. To jest największa atrakcja tego rodzaju w południowej Polsce. Można tutaj korzystać z wielu różnych atrakcji, które pomagają w ćwiczeniu rąk i nóg, są także doskonałe do ćwiczenia równowagi. Są jednak tak zaprojektowane, by z zabawy mogły korzystać także przedszkolaki. Idealne miejsce do spędzenia w ciepły, ładny dzień.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie

Oferowane przez Rzeszów atrakcje turystyczne to także zabytki. Jednym z najważniejszych zabytków tego miasta jest zamek Lubomirskich. Był wybudowany na początku XX wieku, ale na bazie zamku, który powstał 500 lat wcześniej. Od połowy XVII wieku zamek był własnością Lubomirskich, następnie pełnił rolę sądu i więzienia. Do czasów obecnych zachowało się wiele elementów budowli, które można zwiedzać i na których odcisnęła się niezwykła historia tego miejsca. Dorośli i starsze dzieciaki będą naprawdę zachwyceni.

A teraz zapraszamy w podziemia! Rzeszowskie Piwnice to jedna z najciekawszych atrakcji tego miasta. Jest to interaktywna instytucja kultury. To 40 pomieszczeń umiejscowionych na trzech kondygnacjach. W piwnicznej części ma miejsce wystawa edukacyjna, która opowiada o historii Rzeszowa i dawnych właścicieli ziemskich żyjących na tych terenach. Można zobaczyć repliki broni palnej i białej, zbroje rycerskie oraz przedmioty codziennego użytku, które znaleziono na tych terenach, na przykład bardzo starą ceramikę. Wystawa jest pouczająca, ale bardzo ciekawa i dla dzieci, i dla dorosłych.

Rzeszów dla dzieci – najciekawsze atrakcje

Najciekawsze atrakcje dla dzieci Rzeszów i okolice? Oczywiście te, w których maluchy mogą obcować ze zwierzętami! Świetnym wyborem jest papugarnia! Papużki są oswojone, chętnie wskakują na ręce i proszą o jedzenie. W papugarni każdy chętnie spędzi godzinkę czy dwie, a dzieci będą zachwycone mogąc karmić i głaskać kolorowe, wygadane ptaki.

Dla starszaków mamy nieco inną propozycję – laserowy paintball w Laserowej Twierdzy. Jest to miejsce w centrum Rzeszowa, gdzie można przyjść z całą rodziną i świetnie się bawić w laserowe wojny. Arena jest bezpieczna i mogą korzystać z niej także większe dzieci. Możliwe jest przyjście całą grupą i podzielenie się na walczące ze sobą drużyny. Zabawa gwarantowana!

Park dinozaurów – Podkarpacie wita!

Na Podkarpaciu powstał ostatnio park dinozaurów, który zdecydowanie warto zwiedzić z dzieckiem. Znajduje się koło Kolbuszowej, oddalonej o około 30 km (mniej więcej 40 minut jazdy samochodem) od Rzeszowa. Jest to wyjątkowo ciekawe miejsce, które nawiązuje do ery jurajskiej. Cały kompleks ma aż trzy parki, umieszczone za kolbuszowskim skansenem. Jurajski park dinozaurów jest najbardziej popularną rozrywką dla całej rodziny. Jest tam wiele ogromnych okazów, które można oglądać. Wspaniałe przeżycie i widowisko, nie tylko dla miłośników prehistorii. To świetne miejsce na relaks i spędzenie dnia na świeżym powietrzu.

Parki w Rzeszowie – spacerek w mieście

Spacery po mieście to także może być świetna rozrywka, Rzeszów ma bardzo dużą ofertę dla swoich turystów. Na uwagę zasługują przede wszystkim Rzeszowskie Bulwary, świetne miejsce na spacery z rodziną. Można tutaj zrobić sobie także przejażdżkę rowerową i spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu. Bulwary to mnóstwo zieleni, która sprawia, że możesz bez problemu się zrelaksować i odpocząć w niezwykle przyjemnej atmosferze i bardzo przyjemnym miejscu. Rzeszowskie Bulwary to także świetne miejsce na spacer z rodziną, zwłaszcza jeśli najmłodsi jej członkowie jeżdżą w wózku. Spokój, relaks, wyciszenie na łonie przyrody.

Na Osiedlu Kmity znajduje się rzeszowski Park Zdrowia. Jest to miejsce, gdzie dzieciaki znajdą coś do roboty. Znajdują się tutaj różne urządzenia, na których można się świetnie bawić i spędzać czas. A to wszystko na świeżym powietrzu. Najciekawsza w Parku Zdrowia jest sekcja instrumentów muzycznych, która przyciąga dzieci i pomaga im rozwinąć swoje muzyczne zdolności i umiejętności. To jeden z najbardziej kreatywnych sposób na spędzenie wolnego czasu w Rzeszowie.

Odwiedzasz Rzeszów? Co zobaczyć, jeśli kocha się spędzać czas na świeżym powietrzu? Koniecznie Rezerwat Przyrody Lisia Góra. Jest on położony w dolnej części miasta, od razu na rzeką Wisłok. Jest to lasek złożony głównie z dębów szypułkowych, wokół których rosną naprawdę niezwykłe rośliny, takie jak bluszcz pospolity, centuria, kalina koralowa czy kruszyna pospolita. W Rezerwacje Lisia Góra można spotkać aż 176 różnych gatunków ptaków, więc to bardzo ciekawe miejsce na popołudniowy spacer z dzieciakami.