• 2023-04-30

Bielsko-Biała - atrakcje dla dzieci

Bielsko-Biała to miasto położone w województwie śląskim i na terenie Beskidów. Piękne widoki oraz liczne atrakcje przyciągają turystów na rodzinne wycieczki. Ponadto w pobliżu często organizowane są obozy dla dzieci. Możesz tu podziwiać aż 17 szczytów, które tworzą przepiękny krajobraz.

Zastanawiasz się, co robić w Bielsku podczas rodzinnej wycieczki? W tym poradniku znajdziesz kilka świetnych propozycji. Poznaj szczegóły, a na pewno zapewnisz dzieciom niezapomniany wyjazd.

Bielsko-Biała atrakcje

Bielsko-Biała to miasto położone w województwie śląskim i na terenie Beskidów. Piękne widoki oraz liczne atrakcje przyciągają turystów na rodzinne wycieczki. Ponadto w pobliżu często organizowane są obozy dla dzieci. Możesz tu podziwiać aż 17 szczytów, które tworzą przepiękny krajobraz.

Przez miasto przepływa rzeka Biała. Nie brakuje secesyjnych kamieniczek i wielu zabytków. Jednak nie samo centrum Bielsko-Biała stanowi główną atrakcję dla dzieci. Najmłodsi mogą podziwiać wiele wspaniałych miejsc. Poznaj szczegóły i ruszaj na udaną wycieczkę.
Studio Filmów Rysunkowych
Jeśli wybierasz najlepsze atrakcje dla dzieci Bielsko i okolice, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie. Najmłodsi mogą tu się zapoznać z popularnymi bohaterami telewizyjnych bajek. Ponadto przekonacie się, w jaki sposób powstają postacie i odkryjecie wszystkie zagadki animowanych produkcji. Nie zabraknie również seansów z przygodami Reksia, Bolka i Lolka czy Smoka Wawelskiego.

Wszystko to sprawia, że Studio Filmów Rysunkowych perfekcyjnie wpisuje się na listę – Bielsko-biała co warto zobaczyć. To doskonała propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dorośli będą mogli cieszyć się sentymentalnym powrotem do dawnych lat. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

Teatr Banialuka

Zestawienie – atrakcje dla dzieci Bielsko-Biała rozpoczynamy od jednego z najstarszych lalkowych teatrów w Polsce i na całym świecie. W repertuarze znajdziecie wiele fantastycznych przedstawień, które spodobają się dzieciom i dorosłym. Na oficjalnej stronie teatru zapoznasz się z repertuarem i kupisz bilety. Jest w czym wybierać, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli Twoim celem podróży jest Bielsko-Biała, atrakcje turystyczne na pewno przypadną Ci do gustu. Jednak to właśnie Teatr Banialuka zapewnia ponadczasową sztukę, a jednocześnie wyznacza trendy artystyczne. Jak podkreślają twórcy, najważniejsze jest tu wyzwalanie emocji, pasji i kreatywności. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż wszystkie spektakle stoją na bardzo wysokim poziomie.

Muzeum motoryzacji

Motoryzacja to wspaniała pasja, ale również rozrywka. Bielsko pozwoli Wam odkryć niesamowite samochody i motocykle. W tutejszym muzeum znajdziecie kilkanaście eksponatów z różnych okresów dziejów. Nie zabraknie nawet przedwojennych aut z oryginalnymi częściami.

Właśnie dlatego na naszej liście – Bielsko-Biała atrakcje dla dzieci musiało pojawić się to miejsce. Niezależnie od tego, ile masz lat, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Przekonało się o tym wielu entuzjastów pięknych aut.

Park im. Juliusza Słowackiego

Wypoczynek w otoczeniu starych drzew to propozycja, która świetnie wpisuje się w zestawienie – Bielsko-Biała atrakcje na weekend. Najmłodsi skorzystają z placu zabaw, huśtawek i zjeżdżalni. Ponadto znajduje się tu kompleks boisk, a zimą działa duże lodowisko. To świetna propozycja na aktywny wypoczynek dla mieszkańców i turystów.

Główny obiekt parku znajduje się w jego wschodniej części. To Dom Muzyki, a zarazem siedziba Bielskiego Centrum Kultury. Budynek powstał w 1831 roku i pełni funkcję siedziby Bractwa Kurkowego, a także stanowił miejsce uroczystości. Dziś znajduje się w wielu folderach – Bielsko-Biała ciekawe miejsca. Wizyta w parku może być idealną propozycją na wypoczynek po dniu pełnym wrażeń.

Dębowiec

Dębowiec to dość łatwy do zdobycia szczyt, który zachęca do wizyt wraz z dziećmi. Wspinaczkę z pewnością wynagrodzi Wam piękny widok na miasto Bielsko Biała. Atrakcje na tym się jednak nie kończą. Znajduje się tu plac zabaw z parkiem linowym, a także tor saneczkowy, który funkcjonuje przez cały rok.

Natomiast zimą Dębowiec to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Ponadto znajdziesz tu wyciąg dla dzieci, a także idealną trasę do nauki jazdy na nartach. Warto dodać, że stok jest sztucznie naśnieżany. Jeśli zastanawiasz się – Bielsko-Biała, co zobaczyć, ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Błonia w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała dla dzieci oferuje masę rozrywek. Na tutejszych Błoniach znajdziesz wiele atrakcji dla całej rodziny. Przestrzeń obejmuje plac zabaw, skatepark, pole do mini golfa oraz park linowy. Kolejną atrakcją może być miasteczko ruchu drogowego. To idealne miejsca dla dzieci, które chcą poznać przepisy ruchu drogowego.

Jeśli wybierasz Bielsko, atrakcje dla dzieci na pewno miło Was zaskoczą. Pamiętaj jednak, że na niektóre miejsca warto zarezerwować nieco więcej czasu. Zdecydowanie warto przyjechać tu na cały weekend lub dłużej. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Kozia Góra

Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i atrakcje dla dzieci, Bielsko ma dużo do zaoferowania. Doskonałą propozycją może być Kozia Góra. Wejście nie jest trudne, a zielony szlak jest dostosowany również do możliwości najmłodszych turystów. 

Kozia góra idealnie wpisuje się w atrakcje Bielsko-Biała., które warto odwiedzić z całą rodziną. Ponadto to świetne miejsce na ognisko czy piknik. Jeśli tylko pogoda dopisuje, koniecznie udajcie się na wspólną wyprawę.

Park „W Dechę”

Już sama nazwa parku zachęca entuzjastów szalonej zabawy. Jeśli odwiedzisz miasto Bielsko Biała, rozrywka tutaj na pewno na długo zapadnie Ci w pamięci. W szerokiej ofercie parku znajdziesz tor wodny z kołowrotkami i zapadniami. Można tu puszczać statki i pokonywać labirynty. Nie brakuje również karuzeli łańcuchowej oraz niewielkiego parku wodnego.

To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości. Nie da się ukryć, że Bielsko-Biała dla dzieci to miejsce wyjątkowe, w którym każdy się zakocha. Zdecydowanie polecamy!

Szyndzielnia

W naszym zestawieniu – Bielsko-Biała i okolice atrakcje czas na kolejny szczyt. Ten wznosi się na północ od Klimczoka. Dzieci będą zachwycone alpinarium, czyli ogrodem z beskidzkimi roślinami. Nie brakuje tu również okazów z Alp Wschodnich. W dodatku można się zatrzymać w schronisku turystycznym, które jest najstarszym tego typu obiektem w Beskidzie Śląskim.

Na tym jednak nie kończą się atrakcje, Bielsko i Szyndzielnia oferuje również wieżę widokową o wysokości 18 metrów. Przy odpowiednich warunkach zobaczycie tu przepiękne Tatry.

Stara Fabryka

Czas na kolejne atrakcje. Bielsko-Biała dla dzieci zapewnia również interesujące muzea. W Starej fabryce znajdziesz zbiory historyczne, archeologiczne, etnograficzne czy starodruki. Warto zaznaczyć, że miasto słynie z przemysłu włókienniczego, więc nie brakuje tu maszyn, które wykorzystywane były w tkactwie oraz przędzalnictwie. Najmłodsi będą mogli zbadać te techniki, a także poznać dawne przedmioty codziennego użytku. A to tylko niektóre spośród zalety tego miesjca.

Wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto odwiedzić Bielsko. Atrakcje, jakie na Was czekają, na pewno miło Was zaskoczą. Przekonało się o tym wielu turystów, którzy każdego dnia odwiedzają to urocze miasto. Dołącz do nich i ciesz się udaną wycieczką.