• 2023-05-07

Koszalin - najlepsze atrakcje dla dzieci

Planujesz rodzinny wyjazd do Koszalina? To prawdziwy strzał w dziesiątkę! Przygotowaliśmy listę miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Poznaj szczegóły, a wycieczka na pewno będzie udana.

Planujesz rodzinny wyjazd do Koszalina? To prawdziwy strzał w dziesiątkę! Przygotowaliśmy listę miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Poznaj szczegóły, a wycieczka na pewno będzie udana.

Koszalin atrakcje dla dzieci

Koszalin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Dzierżęcinką. Ponadto znajdują się tu jeziora – Jamno o raz Lubiatowo Północne. Ta urocza okolica sprzyja długim spacerom, podziwianiu zabytków i doskonałej zabawie.

W Koszalinie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Nic więc dziwnego, że często organizowane są tu obozy dla dzieci. Ponadto wielu rodziców wybiera to miasto jako cel rodzinnej wycieczki. W naszym poradniku znajdziesz propozycje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Poznaj szczegółowe informacje.

Papugarnia

Papugarnia w Koszalinie to miejsce wyjątkowe, stworzone przez prawdziwych miłośników zwierząt. Znajdziecie tu ok. 70 egzotycznych ptaków z różnych stron świata. Papugi mają pełną swobodę i wiele miejsca do latania. Możesz je podziwiać przez szybę. Do popularnych gatunków należą m.in. ara severa, konura słoneczna, pinotes czy afrykanka kongijska.

Te przepiękne zwierzęta zachwycą całą rodzinę. Jeżeli wybierasz Koszalin, atrakcje papugarni będą strzałem w dziesiątkę. Przekonało się o tym wielu turystów, którzy tak chętnie odwiedzają to miejsce. Zdecydowanie warto do nich dołączyć.

Park wodny Koszalin

Czas na propozycję dla wszystkich entuzjastów aktywnego wypoczynku. Koszaliński aquapark to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Znajdziesz tu baseny sportowe i rekreacyjne, a także zjeżdżalnie oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Natomiast rodzice chętnie odpoczną w łaźniach solankowych, parowych czy błotnych. Nie zabraknie również saun ziołowych i fińskich.

Koszalin dla dzieci oferuje bardzo wiele atrakcji, a tutejszy aquapark cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą zapomnieć o obowiązkach szkolnych i zawodowych. Zatem cała rodzina spełni tu mile czas.

Lasermania

To kolejne miejsce na naszej liście, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Jeśli odwiedzasz Koszalin, rozrywka będzie na wyciągnięcie ręki. Przyjdź do Lasermanii i ciesz się mile spędzonym czasem. Labirynt wypełniony neonami ma 250 m2. Będziecie tu zdobywać punkty za trafienie w innych graczy promieniem na podczerwień. Dobra zabawa gwarantowana!

Po zakończonej rozgrywce otrzymasz statystyki z liczbą punktów. Na pewno spędzicie tu miło czas, więc tej pozycji nie mogło zabraknąć na liście – atrakcje dla dzieci Koszalin. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce z rodziną i przyjaciółmi.

Park linowy Avana

Park linowy Koszalin to kolejna propozycja dla entuzjastów aktywnego stylu życia. Podczas zabawy będziecie pokonywać rozwieszone między drzewami przeszkody na różnej wysokości. Najodważniejsi będą poruszać się aż 12 metrów nad ziemią. Taką atrakcję oferuje trasa Big Swing, która obejmuje skoki na wahadle. Możesz liczyć na niezbędny sprzęt oraz profesjonalne szkolenie. Dzięki temu przygoda będzie bezpieczna.

Avana idealnie wpisuje się w zestawienie – atrakcje dla dzieci Koszalin i okolice, gdyż oferuje trasy dla osób w każdym wieku. Najmłodsze pociechy również znajdą tu coś dla siebie. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce z całą rodziną.

Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Ta zabytkowa kolej zachwyci dzieci i dorosłych. Ruch turystyczny odbywa się na części linii Koszalin – Bobolice. Podczas trasy będziecie podziwiać wiele interesujących miejsc. Ponadto nie zabraknie przystanków z zakresu edukacji ekologicznej. Zobaczycie np. rezerwat czy strzelnicę. Możecie również liczyć na rozpalenie ogniska po drodze oraz wskazówki przewodnika.

Koszalin – atrakcje turystyczne to lista pełna bardzo ciekawych aktywności. Jednak kolej stanowi prawdziwy unikat, który zdecydowanie warto zobaczyć z całą rodziną. Ta przejażdżka będzie niezapomniana.

Archery Fun Park

Archery Fun Park to świetnie miejsce zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Będziecie mogli zmierzyć się w drużynowej grze z wyrzutnią Nerf Rival. Zanim jednak to nastąpi, przystąpicie do szczegółowego kursu oraz krótkiego treningu. Później wybierzecie rodzaj rywalizacji, który najlepiej odpowiada Waszym preferencjom i otrzymacie niezbędny sprzęt. Kluczowym aspektem będzie precyzja.

Jeśli chcecie postrzelać z gumowych kul, ta propozycja będzie prawdziwym idealnym wyborem. Atrakcje Koszalina zachwycają na każdym kroku. Odwiedź, Archery Fun Park i przekonaj się o tym.

Fly Park

To kolejne miejsce na liście – Koszalin co warto zobaczyć, które warto odwiedzić z całą rodziną. Tutejszy park trampolin zapewnia doskonałą zabawę i wiele różnych aktywności. Dzięki temu każdy niezależnie od wieku będzie się tu świetnie bawił. Możecie liczyć na basen z gąbkami, skocznię do ślizgów na desce czy ścianki wspinaczkowe.

Po doskonałej zabawie można skorzystać z bufetu, a nawet gabinetu manicure. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób odwiedza to wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Fly Park to gwarancja szalonej zabawy dla każdego.

Tańczące Fonanny

Jeśli chcecie odpocząć po dniu pełnym wspaniałej zabawy, zdecydowanie warto zatrzymać się przy Tańczących fontannach. Szum wody i cicha muzyka pozwolą Wam się wyciszyć i zapomnieć o wszystkich troskach. Każdego dnia w godzinach wieczornych odbywają się tu koncerty. Natomiast pokazy dla dzieci organizowane są w soboty i niedziele o godzinie 11 i 13.

Gra świateł w połączeniu z wodą i wspaniałą muzyką czyni to miejsce wyjątkowym. Jeśli odwiedzasz najważniejsze atrakcje w Koszalinie, koniecznie tu zajrzyj, a na pewno mile spędzisz czas.

Tramwaj wodny Koszałek

Jezioro Jamno znajduje się na dziewiątym miejscu na liście największych polskich jezior. Teraz możecie pływać po nim tramwajem wodnym Koszałek, który idealnie wpisuje się w najciekawsze atrakcje Koszalin i okolice. Co ciekawe, statek jest napędzany ekologicznymi silnikami stałego prądu w formie dwóch niezależnych instalacji. Taka konstrukcja nie tylko jest przyjazna dla środowiska, ale również zapewnia bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

Rejs po jeziorze będzie niezapomnianym przeżyciem dla dzieci i dorosłych. To doskonała propozycja na wspólne spędzenie czasu w Koszalinie. Nic więc dziwnego, że tramwaj cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Koszalin co zwiedzać?

W naszym poradniku przedstawiliśmy najciekawsze atrakcje dla dzieci, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jednak rodzice również spędzą miłe chwile w tym uroczym mieście. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić miły czas z rodziną. Ponadto nie brakuje świetnych restauracji, muzeów oraz parków. Na wysokim poziomie stoi również baza noclegowa.

Pamiętaj, aby dobrze zaplanować wycieczkę. Lista atrakcje Koszalin jest bardzo bogata i obejmuje wiele interesujących miejsc. Turyści często przyjeżdżają tu na weekend, lecz warto zarezerwować nieco więcej czasu, aby móc zobaczyć większość polecanych atrakcji. Czekają na Was niezapomniane wrażenia!