baner do artykułu dlaczego oferta obozów letnich jest taka bogata, zawiera zdjęcie 2 uśmiechniętych chłopaków w wieku około 10 lat
  • 2020-04-03

Dlaczego oferta obozów letnich na rynku jest taka bogata

Dlaczego oferta obozów letnich na rynku jest taka bogata?


"Oferta obozów młodzieżoweych i dla dzieci jest niesamowicie rozległa, a przecież nikt nie patrzy na to co oferta zawiera, ważne jest tylko, by miały gdzie spać i kawałek plaży". Takie wnioski można wysnuć mając jeszcze w pamięci obozy letnie, na które jeździło się jeszcze te 15 lat temu. Jednak czasy się zmieniają, a wraz z nimi, nasza świadomość jako konsumentów i jako organizatorów. Kiedyś jedna łazienka na korytarzu na całe piętro nikomu nie przeszkadzała, dzisiaj obiekt, który nie oferuje łazienki w każdym pokoju jest co najmniej nie korzystny.
 

Większe możliwości organizacji obozów


Nie ma co ukrywać, dzięki rozwojowi transportu, mamy o wiele łatwiejszy dostęp do większości sprzętów i inspiracji, a kontakt jest niebywale łatwy, znalezienie czegokolwiek w sieci, nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności. Oczywiście jest tutaj bardzo duży haczyk, aby umieć odpowiednio przesiać informacje znalezione w sieci, ale dzisiaj nie o tym.
 

Odpowiednia infrastruktura, sprzęt i instruktorzy dają nam możliwość organizacji:


Obozów młodzieżowych – Młodzież jest chyba najbardziej wymagającą grupą, jeśli chodzi o wyjazdy, dogodzić wszystkim jest chyba nie możliwe, ale można spróbować przynajmniej większości. Czy to źle, że dużo wymagają? Absolutnie nie! Duże wymagania dotyczące obozu młodzieżowego daje nam wyzwanie, któremu należy sprostać. Co, my nie damy rady?

Obozów dla dzieci  – Dzieci, mimo iż jest to grupa, która stawia mniej wymagań to wcale nie jest grupa, która ma mniej potrzeb. Żeby zachęcić dziecko, do takiego wyjazdu, zazwyczaj wystarczy pokazać i zapewnić dużo atrakcji. Ale czy to wszystko co należy zapewnić? No, oczywiście, że nie. Odpowiedni komfort i poczucie bezpieczeństwa o wiele mocniej wpłynie na to, czy dziecko uzna wyjazd za udany, niż same zabawy! A pamiętajmy, na obozy wyjeżdżają już 7 latki, to dzieci, które naprawdę potrzebują bliskości.

Obozów artystycznych  – Rozwój wpłynął pozytywnie na dostępność i kompetencje warsztatowców, w tym momencie zorganizowanie obozu tanecznego nie jest aż takim niesamowitym wyzwaniem jak kiedyś i nie jest ograniczone tylko do grup tanecznych spotykających się na zajęciach. Ilość profesjonalistów pozwala też na przeprowadzenie profesjonalnych zajęć podczas obozów plastycznych, a nawet teatralnych. Ośrodki, które poważnie myślą o przyjmowaniu grup muszą się liczyć z tym, że przygotować muszą odpowiednie sale umożliwiające prowadzenie zajęć, a my z taki ośrodkami właśnie współpracujemy.

Obozów tematycznych – Jest to nasza robocza nazwa. W tym momencie wyjazd na wakacje nie musi, a nawet nie powinien wiązać się z leżeniem odłogiem na plaży i patrzeniem w słońce. Nie ma nic złego w chwili odpoczynku, ale leżenie całe dnie, bardzo szybko może się znudzić, a nabawienie się oparzeń słonecznych do dosłownie chwila. Dajemy więc możliwość, aby wyjazd na kolonie spędzić aktywnie. Podczas eksperymentów chemicznych? Czemu nie? Bawiąc się w detektywa? Proszę bardzo! Poznawanie nowych technologii? Ależ oczywiście!

Obozów sportowych  - Przed wakacjami oczywiście robimy formę, aby dobrze wypaść na plaży, ale duża grupa, zarówno dzieci jak i młodzieży nie trenuje dlatego, by dobrze wyglądać, ale by dobrze się czuć. Dla wszystkich, którym sportowe zmagania sprawiają frajdę mamy przygotowane odpowiednie profile obozów. Zarówno takie ogólno-sportowe, jak i skupiające się na konkretnych sportach, jak piłka nożna.

Obozów rekreacyjnych – Tyle pisaliśmy o tematykach, kategoriach i rodzajach obozów, pozwalających rozwijać pasje, ale nie zapominajmy, że jest bardzo dużo osób, które jeszcze tej pasji nie odnalazły, albo zwyczajnie potrzebują chwili przerwy. Dla takich osób są specjalnie przygotowane oferty, które dają możliwość spędzenia tego czasu po prostu we własnym gronie, grając w karty, w gry terenowe, albo bawiąc się na basenie. Niech wszyscy mają chwilę oddechu w stylu jaki naprawdę lubią.

Obozów nad morzem  – Jeśli chodzi o kierunek obozów letnich w Polsce, to wakacje nad morzem niezmiennie cieszą się największym zainteresowaniem. Zarówno wśród młodszych jak i starszych podopiecznych. Czym jest to spowodowane? Być może mamy to w genach? Zazwyczaj pierwsze skojarzenia ze słowem wakacje to morze, najlepiej na Kanarach.

Obozów w górach  – Zawsze jednak znajdzie się grupa, która jest bardziej przychylna górskim klimatom, sam należę do tej grupy. Góry, zazwyczaj, kojarzą się bardziej z obcowaniem z naturą oraz ciszą i spokojem. To te rzeczy, niektórym są naprawdę potrzebne do szczęścia i odpoczynku.

 

To teraz, jaki obóz wybrać dla swojego dziecka


Im wybór jest większy tym trudniej jest podjąć decyzję, jest to oczywiste, nie chcemy przecież po prostu odrzucić części ofert, ale wziąć pod uwagę wszystkie. W temacie obozów sportowych, to więcej pisaliśmy o tym tutaj -> Jaki obóz fitness wybrać dla swojego dziecka
Zachęcamy też do zapoznania się z artykułem na wp -> jak wybrać najlepsze wakacje dla swojego dziecka
Jednak takie szybkie rady:
  • Zastanów się jakie jest Twoje dziecko? Spokojnie, czy energiczne?
  • Jest typem sportowca?
  • Jeśli tak, to jaki sport?
  • Jeśli nie jest sportowcem, to jaka dziedzina jest mu najbliższa?
  • A może w jakiejś ma zaległości, które powinno nadrobić?
Następnie polecamy wybrać w wyszukiwarce obozowej odpowiedniej oferty, a jeśli zostanie ich tylko kilka, to wybór najlepiej w ostateczności zostawić dziecku. Ostatecznie wybór odpowiedniego Campu nie jest, rzeczą niemożliwą. #przytulkaj