Zimowiska, wyjazd dla aktywnych, snowboardzista okrążający wyznaczoną flagę
  • 2019-11-21

Zimowiska, wyjazd dla aktywnych

Ferie zimowe to doskonały czas, aby młodzi narciarze i snowboardziści mogli nabyć nowych umiejętności lub doskonalić te wcześniej nabyte na stoku. Idealnym rozwiązaniem na aktywne wypełnienie tego czasu swoim pociechom jest wyjazd na obóz zimowy 😊

Jakie korzyści dla dziecka niesie taki wyjazd?
 

Aktywnie spędzony czas wolny od szkoły!


W dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do internetu jest tak łatwy i bywa, że ciężko jest nam oderwać pociechę od telefonu czy komputera. Obozy narciarskie i snowboardowe to nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość poszerzania posiadanych umiejętności, rozwijanie nowych pasji czy zaszczepienie w młodym człowieku iskierki do uprawiania sportu. Zdobyte umiejętności, koordynacja i rozwoj fizyczny bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości. Jak już wielokrotnie potwierdzali eksperci od wpływu sportu na organizm człowieka, aktywny tryb życia oraz dostarczanie nowych bodźców pozytywnie wpływa na koncentrację i zdolności uczenia się. wink
Nad bezpieczeństwem czuwa kompetentna kadra instruktorów oraz wychowawców.

 

A co z przyjaźniami?

No właśnie, co z nimi? Wyjazd na obozy zimowe to również sposób na zawarcie nowych znajomości czy przyjaźni na całe życie 😊 Poza doskonaleniem umiejętności w dyscyplinie, która interesuje nasze dziecko to również doskonała okazja na poznanie nowych ludzi. Obóz narciarski czy snowboardowy to nie tylko jazda na stoku, ale również wiele gier i zabaw integracyjnych w grupach, które pozwalają jeszcze lepiej poznać kolegów i koleżanki z obozu oraz nawiązać lepszą relację z wychowawcą, który być może okaże się dla kogoś ciekawą inspiracją do rozwoju.
 

Snowboardzistka siedzi na śniegu
3 przytulające się osoby ubrane w kaski, gogle i grube kurtki zimowe

Ale czy mój skarb sobie poradzi?

A czemu miałby sobie nie poradzić? Dla młodych adeptów wyjazdów bez Rodziców to również duża nauka samodzielności i dojrzałości .😊 Samodzielny wyjazd na obóz to nie tylko świetna zabawa na stoku i ze znajomymi, ale również duży sprawdzian jak poradzi sobie bez mamy i taty. Codzienne decyzje co ubrać na stok lub na co wydać kieszonkowe od rodziców to duży krok w stronę samodzielności. Trzeba przecież dać dziecku przestrzeń, by mogło spokojnie sobie dorosnąć. Oczywiście w kontrolowanych warunkach.
 

Czyli co z tymi feriami?

Nasze propozycje na ferie zimowe znacie 😉 zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży stawiamy na zimowe sporty: narty oraz snowboard. Dla młodszych "niejeżdżących" również zabawy na śniegu mogą być ciekawym pomysłem na spędzenie czasu. Nie samym stokiem człowiek zimuje, więc i pozostały czas wypełniamy atrakcjami i zajęciami. Naszym zdaniem najlepszy odpoczynek daje aktywne spędzanie czasu i krótka zmiana środowiska, a co w tym czasie będziemy robić to tylko kwestia preferencji.

A Wy? Zastanawialiście się już co będziecie robić podczas ferii?