• 2022-06-03

Atrakcje dla dzieci w Warszawie – TOP 6 najciekawszych miejsc!

Wycieczka do stolicy to dla dzieci nie lada atrakcja.  Warszawa jest ogromnym miastem z imponującą ofertą kulturalną, rozrywkową, sportową i naukową. Nic dziwnego, że przy planowaniu wycieczki możesz się nieco zagubić. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie listę sześciu miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć z rodziną! Czas na #maxMOCY!

Atrakcje dla dzieci w Warszawie – TOP 6 najciekawszych miejsc! 

Wycieczka do stolicy to dla dzieci nie lada atrakcja.  Warszawa jest ogromnym miastem z imponującą ofertą kulturalną, rozrywkową, sportową i naukową. Nic dziwnego, że przy planowaniu wycieczki możesz się nieco zagubić. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie listę sześciu miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć z rodziną!

Centrum Nauki Kopernik – punkt obowiązkowy 

Miejsce to cieszy się nieustannym zainteresowaniem turystów z całego świata. Osoby głodne wiedzy podanej w przystępny sposób przyjeżdżają tu niejednokrotnie. 

Gdy zwiedzasz inspirujące i ciekawe miejsca w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik musi znaleźć się na mapie wycieczki. Oferta placówki jest tak opracowana, aby mógł z niej skorzystać każdy gość, bez względu na wiek. Właśnie dlatego rodzice i dzieci tak ją kochają! To świetna forma nauki poprzez zabawę. Ponadto do centrum można wracać regularnie, co kilka lat. Wówczas dzieci będą zupełnie inaczej postrzegać eksperymenty, które wcześniej wykonywały. 

Historia instytucji sięga 2004 roku, gdy pojawiły się pierwsze plany na stworzenie interaktywnej i wypełnionej wiedzą przestrzeni. Po sześciu latach nastąpiło otwarcie centrum, które do dziś fascynuje miłośników nauki poprzez zabawę oraz interaktywne doświadczania. 

W centrum znajdziesz wystawy stałe oraz czasowe. Galeria Bzzz! to prawdziwa gratka dla najmłodszych gości. Mogą w niej rozwijać swoją kreatywność oraz nieco się poruszać. Pociechy warto zabrać również do planetarium na jeden z iście fascynujących pokazów. 

To jednak nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Warszawie. Dumą Centrum Nauki Kopernik jest poświęcony elektryczności Teatr Wysokich Napięć, oraz Teatr Robotyczny, który ujawnia tajniki związane z technologią, sztuczną inteligencją i robotami. Centrum zaprasza również do swojej Majsterni, w której dzieci wraz z rodzicami mogą wspólnie przeprowadzać doświadczenia i tworzyć niesamowite przedmioty! 

Dom Zagadek – dla tych z żyłką detektywistyczną 

Znalazłeś Dom Zagadek? Już nie musisz dłużej zastanawiać się, co zobaczyć w Warszawie. To niezwykle popularny escape room, który zachwyca gości tajemniczością i nietuzinkowym charakterem. 

Możesz pozwolić najmłodszym na samodzielne odnalezienie drogi wyjścia i rozwiązanie łamigłówek. Bez obaw! Dzieci w wieku od 8 do 12 lat przebywają w pomieszczeniu pod okiem animatora, który sumiennie czuwa nad ich bezpieczeństwem. Dom Zagadek oferuje kilka scenariuszy, które można dopasować do swoich upodobań. Tutaj nie ma miejsca na nudę, Kto chociaż raz odwiedził to wyjątkowe miejsce, na pewno będzie głodny kolejnych wyzwań. 

Najlepsze atrakcje w Warszawie są świetnie zlokalizowane. Dom Zagadek mieści się bowiem w sąsiedztwie Parku Fontann, który urzeka swoją… multimedialnością. Po emocjach związanych z grą możesz wybrać się tam całą rodziną, aby nieco ochłonąć i zrelaksować się przed dalszym zwiedzaniem stolicy.

Manufaktura Cukierków – kto nie lubi słodyczy? 

Aktywny wypoczynek macie już za sobą? Zasłużyliście na coś słodkiego! Kolejnym punktem na mapie powinna być Manufaktura Cukierków. Już sama nazwa mówi, że nie jest to zwykły sklep. Przyjemność dla podniebienia spotyka się tu ze wspaniałą tradycją. Spróbujesz więc lizaków i cukierków dostępnych w 150 wzorach i 80 smakach! Te łakocie przygotowywano zgodnie z  XVII-wieczną recepturą.

W składzie słodyczy nie znajdziesz glutenu, laktozy, ani konserwantów. Eksperci korzystają wyłącznie z naturalnych barwników. A kiedy cukierki smakują najlepiej? Zawsze wtedy, gdy ktoś przygotuje je tylko dla nas lub, gdy… wykonamy je samodzielnie!

To właśnie idea Manufaktury Cukierków, którą śmiało zapisujemy na liście fajnych miejsc w Warszawie. Warsztaty z produkcji słodyczy pod okiem doświadczonych cukierników, atrakcje dla najmłodszych oraz smaki znane rodzicom sprawiają, że obok tego miejsca nie da się przejść obojętnie. Twoje dzieci będą po prostu zachwycone, Na pewno zawitacie tu ponownie. 

Warszawski Ogród Zoologiczny – moc emocji pod gołym niebem 

Warszawskie ZOO znajduje się na Pradze. Urzeka ciekawą historią, niezwykłym urokiem oraz bioróżnorodnością, która zachwyca na każdym kroku. Początki ogrodu sięgają lat 90, a pierwsze zwierzęta pozyskane były ze Studium Biologicznego oraz od cukiernika, a zarazem wielkiego miłośnika przyrody – Mieczysława Pągowskiego. Miejsce to przetrwało drugą wojnę światową, a zniszczenia odbudowano. Dziś na powierzchni 40 hektarów zobaczysz aż 4 000 zwierząt, reprezentujących ponad 500 gatunków. To naprawdę imponujące liczby! 

Uwielbiasz zwierzęta? Nawet nie zastanawiaj się, co zwiedzić w Warszawie i ruszaj do ZOO! Zobaczysz tam nosorożce, lwy, tygrysy, ale także urocze alpaki czy zachwycające kangury. Duże wybiegi pozwalają bliżej przyjrzeć się tym wspaniałym okazom natury. To świetna lekcja dla wszystkich dzieci – i tych młodych, i starszych. 

Pociechy dowiedzą się, dlaczego zwierzęta są ważne dla naszego ekosystemu i dlaczego powinniśmy się o nie troszczyć, otaczać opieką, a jednocześnie darzyć ogromnym szacunkiem. To solidna dawka edukacji dla każdego.

Co można robić w Warszawie w letni dzień? Przechadzać się alejkami ogrodu zoologicznego i cieszyć otaczającą Cię fauną oraz florą! To prosta recepta na dobry humor.

Muzeum dla dzieci – dostosowane do potrzeb najmłodszych gości 

Jeśli wybierasz się na wycieczkę z maluchami i nadal nie wiesz, co warto zwiedzić w Warszawie, Muzeum Dla Dzieci będzie strzałem w dziesiątkę! Placówka znajduje się pod opieką Państwowego Muzeum Etnograficznego, co gwarantuje olbrzymią porcję wiedzy. 

To jedne z najmłodszych miejsc w Warszawie na naszej liście, bo powstało w 2003 roku. Stanowi jednak pierwsze muzeum w Polsce, które od samego początku było dostosowane do oczekiwań dzieci. Jak to możliwe? Otóż tutaj można wszystkiego dotykać, wszystko oglądać, a nawet dokładnie testować. 

Sympatyczny personel traktuje dzieci zupełnie tak samo, jak dorosłych klientów – w pełni poważnie, szanując każdą ich opinię. Misją muzeum jest pobudzanie kreatywności i wyobraźni. Najmłodsi zachęcani są do odkrywania tajemnic i zadawania pytań, a na wszystkie cierpliwie odpowiadają odpowiednio przeszkoleni eksperci. Co można zwiedzić w Warszawie z dzieckiem, które ciągle pragnie wiedzy? Odpowiedź może być tylko jedna! 

To wręcz idealne miejsce na pierwszą wycieczkę Twojej pociechy do muzeum. Dowie się bowiem, czym właściwie są takie miejsca i dlaczego w ogóle powstały. Ponadto dzieci poznają tu kulturę różnych krajów i plemion z całego świata. 

Przed rezerwacją biletów, koniecznie zapoznaj się z aktualną ofertą placówki, ponieważ często oferuje ona warsztaty rodzinne, pokazy i spektakle. Jeśli więc chcesz spędzić miły dzień w stolicy i głowisz się, co zwiedzać w Warszawie – Muzeum Dla Dzieci będzie idealnym wyborem, który zarówno tym starszym, jak i młodszym zapewni rozrywkę, emocje, a przede wszystkim pożyteczną wiedzę. 

Hangar 646 – wykorzystajcie swoją energię 

Uwielbiacie aktywny wypoczynek i zastanawiacie się, co warto zwiedzić w Warszawie? Hangar 646 będzie idealną propozycją dla całej rodziny! Tutaj nie ma miejsca na troski i negatywne emocje. Liczy się doskonała zabawa podczas szalonych skoków na trampolinach. Miejsce to jest idealnie dopasowane zarówno do wymagań dzieci, jak i dorosłych, więc każdy z Was będzie bawił się świetnie. 

Znajdziesz tu trampoliny o różnych rozmiarach, batuty sportowe czy kultowy basen z gąbkami, do którego zdecydowanie łatwiej wskoczyć, niż z niego wyjść. Z pewnością jedną z głównych atrakcji jest najazd dla snowboardzistów, który mierzy aż 12 metrów!

Co ciekawego w Warszawie dla aktywnych? To jedna z najlepszych, choć nie jedyna propozycja. Stolica oferuje tak wiele fascynujących miejsc, że każdy znajdzie coś dla siebie.