Zajęcia sportowe na boisku, uśmiechnięta dziewczyna puszczająca oczko jako zdjęcie główne do artykułu co zabrać na obóz sportowy
  • 2020-04-21

Co zabrać na obóz sportowy?

Kolejny artykuł z serii „co zabrać na:”, z uwagi, że dość często pojawiają się pytania co zabrać na obóz teatralny, co zabrać na obóz survivalowy, czy właśnie co zabrać na obozy sportowe. Postaramy się więc dosłownie w kilku zdaniach scharakteryzować taki rodzaj wyjazdu i opisać jakie rzeczy należy mieć przygotowane.
 

Czy muszę mieć osobną listę rzeczy na obóz sportowy?


Standardowo nasza odpowiedź na takie pytanie brzmi, nie. Nie trzeba przygotowywać zupełnie nowej listy, nie trzeba brać profesjonalnego sprzętu, wszystko powinien zapewnić organizator i my staramy się mieć wszystko co będzie na taki wyjazd potrzebne. Weźcie tylko swoje ubrania.

Co więc spakować na obóz sportowy?

Tutaj też polecamy posłużyć się naszym gotowym niezbędnikiem>> Niezbędnik, co zabrać. <<Należy przy nim pamiętać, że ilość zajęć wymagających wysiłku jest znacznie wyższa niż przy innych obozach. Należy spodziewać się 2-3 treningów w ciągu dnia. Więc należy przygotować więcej ubrań, więcej skarpetek, więcej spodenek i więcej koszulek, by uczestnik czuł komfort i mógł się spokojnie przebierać, wiedzą, że wystarczy mu ubrań. Będzie brał też częściej prysznic, niż przeciętny obozowicz, więc warto zapewnić więcej środków do mycia, aby nie było niemiłego zaskoczenia, że nagle zabrakło płynu.

 

A co z pozostałymi zajęciami z programu?
 

Pozostałe zajęcia to przede wszystkim wieczorne karaoke, dyskoteki, seanse filmowe, rozgrywki w paintball laserowy, czy basen. Na większość tych rzeczy wystarczy standardowe wygodne ubranie. Być może na dyskotekę warto się ładnie ubrać. Jest to jednak tylko dyskoteka obozowa i naprawdę nikt nie chodzi w szpilkach, ani w garniturze 😉

Dla zmniejszenia wielkości i ilości toreb i walizek na wyjazd warto zapoznać się z poradnikami nad efektywnym pakowaniem. Jeden napisaliśmy my jak spakować dziecko na obóz. Jednak internet pełen jest podobnych poradników, jest więc w czym wybierać!

#przytulkaj