Złoty posąg jeźdźca na koniu do treści blogowej co zabrać ze sobą na obóz jeździecki
  • 2020-04-09

Co zabrać wybierając się na obóz jeździecki?

Co warto zabrać, wybierając się na obóz jeździecki?


Wybierając się na obóz konny należy wziąć pod uwagę to co dokładniej na tematycznym wyjeździe będzie się odbywało. Czy jedynymi zajęciami na obozie będę te odbywające się w stadninie? Co organizator to inny program, więc i inne wymagania sprzętu do zabrania, dlatego my opiszemy co należy zabrać na obozy jeździeckie organizowane przez nas.

Co należy zabrać na Camp Horses?


Większość sprzętu zapewnia sama stadnina, daje to możliwość zmniejszenia ilości niezbędnych rzeczy do zabrania na obóz to co faktycznie trzeba zabrać to tak naprawdę… Ubranie.
Jeśli posiadasz profesjonalny strój: Czapsy, sztyblety, bryczesy, rękawiczki, toczek to oczywiście możesz wziąć swój sprzęt, będzie Ci na pewno w nich najwygodniej jeździć.
Ale, co jeśli takiego stroju nie posiadasz? Nic nie szkodzi, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę i nie posiadasz profesjonalnych ubrań jeździeckich spokojnie możesz zabrać zamienniki.

Zamiennikami, które Wam wystarczą są:
Kalosze – zamiast czapsów i sztybletów, długie spodnie a’la grube leginsy – zamiast sztybletów, skórzane rękawiczki. Toczek dostaniesz w stajni.
Pamiętaj, proszę, że nie jedziesz na weekend. Na obozie jeździeckim będziesz od 10 do 14 dni. Warto mieć więcej rzeczy na przebranie.

Zatem czy trzeba robić specjalną osobną listę rzeczy do zabrania na obóz konny? Raczej wystarczy pamiętać o tych kilku dodatkach, które zabezpieczą nogi i ręce jeźdźców.

A co z czasem pozostałym? Po za stadniną?


Pozostałe rzeczy można uznać za „typowe”. Czekać na Ciebie będą zajęcia sportowe, gry terenowe, dyskoteki, seanse filmowe. Zabierz głównie wygodne ubrania: dresy, krótkie spodenki, lekkie bluzki, 1-2 rzeczy ładniejsze. Pamiętaj o załamaniach pogody, zabierz bluzę lub dwie i coś przeciwdeszczowego.

Pełną listę rzeczy przydatnych do zabarania możesz pobrać ->>tutaj<<- lub bezpośrednio z panelu rezerwacyjnego.

Zapraszamy też do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym pakowania się "jak spakować dziecko na obóz"

#przytulkaj