Dzieci z Walizkami jadącymi po chodniku jako zdjęcie główne do artykuły jak spakować dziecko na obóz
  • 2019-04-05

Jak spakować Dziecko na obóz?


Dziecko zaraz wyjeżdża na obóz, kolonie, Wycieczkę szkolną? Co powinno zabrać, jak spakować dziecko? Mamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne ;)

Kilka pomysłów na efektywne pakowanie dziecka na kolonie


Jest godzina 18. Przeddzień pierwszej kolonii Twojego dziecka. W domu panuje chaos i istne pobojowisko. Pralka kończy piąte pranie, Ty w pośpiechu zbierasz rzeczy z balkonu, bo właśnie przyszła ulewa, na kuchence kipi obiad, przy desce do prasowania leży wielki stos ciuszków, trójka Twoich cudownych dzieci cała w błocie przebiegła właśnie z podwórka do pokoju na samej górze zostawiając za sobą mnóstwo czarnych błotnistych odcisków na Twoim świeżo wypranym dywanie. Narastają w Tobie emocje. Jesteś już na skraju. Dom nieposprzątany, walizka za mała, spodnie nienaszykowane. Zegar tyka. Nie zdążysz. Co za koszmar!

Budzisz się. To był tylko zły sen. Ale mógłby być rzeczywistością prawda? Z pewnością niejeden rodzic mógł przeżyć coś takiego. Pierwszy obóz to nie tylko wielkie wydarzenie w życiu dziecka, ale przede wszystkim rodzica. A co jest nieodłącznym elementem wyjazdu? Oczywiście pakowanie. I tutaj rodzi się pytanie.
 

Jak spakować dziecko na obóz? Co zabrać na kolonie?
 

Najlepiej zacząć od wydrukowania sobie naszego Camportowego, który możecie pobrać naciskając tutaj >> Niezbędnika <<
Razem z nim o wiele łatwiej będzie Ci przygotować wszystkie niezbędne rzeczy dla Twojego dziecka.

Ikonografika ukazująca walizki większe od dziewczynki jako złe i walizki mniejsze od dziewczynki jako dobre rozwiązanie


Kolejna kwestia to odpowiedni dobór walizki. Nie do ilości rzeczy, ale do wzrostu i wieku Twojej pociechy. Bardzo istotne, aby te rozmiary były proporcjonalne pomimo tego, że kadra opiekunów zawsze stara się pomagać w walce z przenoszeniem bagaży.
Zdarzyło się, że po powrocie dziecka z obozu miało ono 3 dodatkowe koszulki, ale brakującą parę spodni lub bluzę? Jak, w takim razie, przygotować dziecko na obóz? Bardzo istotne, aby dziecko wiedziało co znajduje się w jego bagażu. Warto przeprowadzić proces pakowania w formie wesołej zabawy tak, aby było ono zaangażowane. Pomocne z pewnością okaże się również przygotowanie listy. Zarówno na etapie wkładania rzeczy do walizki jak i podczas pakowania się dziecka w drogę powrotną.
 
Pakowanie dziecka na kolonie może być naprawdę proste! 
 
Wszystkie rzeczy już naszykowane, zajmują połowę pokoju a na środku stoi malutka walizka. Rodzi się pytanie „jak to ma się tu zmieścić?!” Myślicie, że najlepszym rozwiązaniem jest większa torba? Otóż nie! Są inne rozwiązania.
 

Jak pakować ubrania, aby uniknąć zagnieceń? 
 

Najprostszy sposób na efektywne pakowanie to… rolowanie ubrań. Tak, rolowanie. Gwarantuję, że będziesz w szoku o ile więcej rzeczy uda się zmieścić. Ponadto nie będą one pogniecione. Aby lepiej wykorzystać przestrzeń zajmowaną przez buty, proponuję wypchać je skarpetkami! Ten prosty trik zapobiega odkształcaniu się butów i doskonale wypełnia nieużywaną przestrzeń.
 

Prosty sposób na poplątane słuchawki i ładowarkę.
 

Już pierwszego dnia wyjazdu dostajesz zrozpaczony telefon „Nie mam ładowarki! A moje słuchawki są poplątane i nie mogę słuchać muzyki! Żeby uniknąć zbędnego stresu spakuj wszelkie kable, słuchawki, ładowarki np. do pokrowca po okularach. Dodatkowo każdy z nich można spiąć małym biurowym spinaczem i problem z głowy! Wszystko uporządkowane w jednym miejscu.
 

A jak spakować szampon i płyn do mycia dziecku na wyjazd? 

Twoje dziecko dojeżdża na 14 dniową kolonię, 500km od domu, ma 8 lat i zerowe pojęcie o praniu rzeczy. Otwiera swoją walizkę i… Wszystkie rzeczy pływają w rozlanym szamponie!
"Może wydawać się śmieszne, ale znam ten problem z autopsji. Płacz, załamanie i bezradność. Sporo było zamieszania, aby opiekun wyprał mi
wszystkie ubrania i jeszcze je uprasował! Miałam duże szczęście, że Pani Kasia była tak uprzejma i cierpliwa, że rozwiązała mój problem, ale jako dla dziecka była to dla mnie istna tragedia" - wspomina jedna z uczestniczek naszych wyjazdów.

Taki początek pierwszego samodzielnego wyjazdu zdecydowanie nie sprzyja komfortowemu samopoczuciu dziecka, dlatego zadbajmy w bardzo prosty sposób, aby nie musiało przeżywać tego stresu. Pakując kosmetyki, zabezpiecz wieczko folią spożywczą/kawałkiem torebki przed ich zakręceniem. Teraz na pewno nie będzie płaczu nad rozlanym szamponem!

Masz jakieś sprawdzone metody pakowania? Coś co usprawnia cały ten proces? Jak Ty pakujesz się na obozy letnie?