• 2022-08-09

Co zobaczyć z dziećmi w Poznaniu - przewodnik Camport

Stolica Wielkopolski nie bez powodu przyciąga rodziny z dziećmi. Podpowiadamy, gdzie warto się udać i co robić w Poznaniu. W tym poradniku znajdziesz wiele interesujących propozycji, obok których nie sposób przejść obojętnie!

Stolica Wielkopolski nie bez powodu przyciąga rodziny z dziećmi. Podpowiadamy, gdzie warto się udać i co robić w Poznaniu. W tym poradniku znajdziesz wiele interesujących propozycji, obok których nie sposób przejść obojętnie!

Poznań co robić?

To piękne miasto urzeka na każdym kroku. Zarówno miłośnicy architektury, jak i doskonałej zabawy znajdą tu coś dla siebie. Nie brakuje również miejsc, w których to najmłodsi będą bawić się świetnie. Nic więc dziwnego, że przyjeżdżają tu całe rodziny, aby mile spędzić czas.

W tym poradniku znajdziesz zarówno propozycje dla młodych entuzjastów historii, jak i przyrody czy wodnej zabawy. Pamiętaj również, aby zapoznać się z programem wydarzeń kulturalnych i sportowych, które organizowane będą podczas Waszego wyjazdu. Sprawdź, co zobaczyć w Poznaniu, gdyż nie sposób tu się nudzić!

Atrakcje dla dzieci Poznań

Na naszej liście znajdziesz wiele fantastycznych atrakcji, które Was zachwycą i pozwolą cieszyć się bezkompromisowym wypoczynkiem. Niezależnie od tego, jakie macie hobby, na pewno znajdziecie ofertę dopasowaną do osobistych potrzeb. Pamiętajcie, aby zarezerwować optymalny czas wypoczynku. Nie brakuje osób, które przyjeżdżają tu nawet na cały tydzień, chociaż w weekend również można zobaczyć bardzo wiele. Sprawdź, co można robić w Poznaniu!

Rogalowe Muzeum

Naszą podróż po Poznaniu zaczynamy od ulubionego miejsca małych smakoszy. Mowa oczywiście o Rogalowym Muzeum. Zarówno dzieci, jak i dorośli dowiedzą się tu wszystkiego o tradycyjnych Rogalach Świętomarcińskich. Ponadto będzie można samodzielnie upiec własny przysmak. Jakby tego było mało, będzie okazja, aby zapoznać się z charakterystyczną gwarą poznańską i poznać zwyczaje, które pielęgnowane są tu od wielu lat.

Nic więc dziwnego, że to wyjątkowe muzeum cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce i poznać kulinarną historię miasta. Co zwiedzać w Poznaniu? Rogalowe Muzeum to świetna propozycja dla całej rodziny!

Stary Rynek i koziołki

Sercem miasta jest Stary Rynek. Jeżeli wybierasz Poznań atrakcje dla dzieci znajdziesz właśnie tutaj. Obok monumentalnych zabytków i niesamowitych budowli znajdziesz tu również koziołki, które na pewno przyciągną uwagę najmłodszych. Dwie figurki, trykające się rogami, pokazywane są w każde południe w czasie odgrywania hejnału. Zdecydowanie warto poznać legendę, która się z nimi wiąże. Czas na atrakcje Poznań dla dzieci? Ta historia urzeknie każdego malucha!

W pobliżu można również podziwiać zabytki związane z handlem. To np. domki budnicze czy waga miejska. Ponadto warto rzucić okiem na budynek Odwachu, który stanowi siedzibę Muzeum Powstania Wielkopolskiego), a także urocze fontanny. Ponadto nie sposób przejść obojętnie obok ratusza z XIII wieku, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania.

Centrum Kultury Zamek

Dziś Poznań dla dzieci skrywa wiele atrakcji, a jedną z nich jest właśnie Centrum Kultury Zamek. To idealna przestrzeń zabaw przez rozwijanie kreatywności. Działa tu wiele pracowni artystycznych czy zespołów, które pozwolą maluchom na rozwijanie swoich pasji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby doskonalić umiejętności muzyczne, taniec, literaturę czy sztukę plastyczną. Ponadto nie zabraknie propozycji dla młodych fanów filmu, animacji czy fotografii. Najmłodsi mogą brać udział w warsztatach i cyklicznych spotkaniach.

To właśnie tutaj odbywają się znane na całym świecie festiwale filmowe i literackie. Każdy miłośnik kultury i sztuki powinien koniecznie odwiedzić to miejsce. Przekonało się o tym wielu turystów. Jeśli nadal zastanawiasz się, co warto zwiedzić w poznaniu, zdecydowanie warto tu zajrzeć!

Zoo Poznań

Ogród Zoologiczny w Poznaniu to jeden z największych tego typu obiektów w kraju. Bogactwo zwierząt zachwyca na każdym kroku. Tutejsze Stare ZOO stanowi doskonałą propozycję na rodzinny spacer. Można tu zobaczyć ciekawe wystawy edukacyjne i rzeźby zwierząt. Nie zabraknie również prawdziwych ryb, małp czy ptaków. Ponadto w specjalnym pawilonie można napawać się pięknem waranów z Komodo. Najmłodsi odkryją tu plac zabaw, karuzelę i park linowy.

Natomiast Nowe ZOO to nowoczesna przestrzeń, która zajmuje 117 hektarów. Można tu podziwiać wiele dzikich zwierząt. Uwagę turystów przyciągają niedźwiedzie, ptaki, słonie czy rysie europejskie. Trudno również nie zauważyć tygrysów syberyjskich, bizonów leśnych, kazuarów, wielbłądów czy kangurów. A to tylko niektóre spośród wielu wspaniałych zwierząt. Jeśli wybrałeś Poznań co zwiedzić? Tutejsze Zoo będzie idealną opcją na wycieczkę dla całej rodziny!

Palmiarnia Poznańska

Czas na kolejną propozycję dla młodszych i starszych miłośników przyrody. W tym wyjątkowym miejscu można podziwiać rośliny z różnych zakątków świata i zachwycać się niesamowitą naturą. Znaleźć tu można akwarium, które pozwala podziwiać aż 170 gatunków ryb. Jeżeli chcesz poznać nieco egzotycznego świata i uzupełnić wizytę w ZOO, Palmiarnia Poznańska będzie doskonałą propozycją.

Możesz również odwiedzić Park Wilsona o powierzchni ok. 6,6 hektara. Ten zadrzewiony teren obejmuje skały, wzniesienia czy alpinarium. Przestrzeń utrzymana jest w stylu angielskim, który idealnie akcentuje dziką naturę. Skoro wybór padł na Poznań co zwiedzać? Ten obiekt na długo pozostanie w Waszej pamięci!

Ostrów Tumski i Brama Poznania

To idealne miejsce dla miłośników spotkań z historią. Niezwykła wyspa znajduje się na rzece Cybinie. Istniał tu jeden z grodów piastowskich, a jego historia sięga X wieku. To jeden z najlepiej ufortyfikowanych ośrodków tamtych czasów, a swoją siedzibę miał tu sam
Mieszko I. Gród był niszczony i odbudowywany, aż zdecydowano o przeniesieniu go na drugi brzeg Warty. Dziś można tu podziwiać najstarszą polską katedrę oraz wiele innych obiektów sakralnych.


Bramę Poznania można odkrywać z przewodnikiem, który poprowadzi Was przez trasę edukacyjną. Warto nadmienić, że znajduje się tu również sala zabaw dla najmłodszych. Dzieci mogą tu wykonać książęcą pieczęć lub przespacerować się kładką. Razem z dziećmi można wziąć udział w grze familijnej na wyspie. Zatem…Poznań co zwiedzić? Ostrów Tumski i Brama Poznania to miejsca o niezwykłej historii!

Malta

Ta przepiękna część Poznania urzeka wielu turystów, którzy pragną odpocząć od codziennego zgiełku i zapomnieć o obowiązkach. Najwięcej atrakcji można zobaczyć na południowym brzegu. Mini golf, kolejka górska, zjazd na pontonach, a nawet stok narciarski to aktywności, które sprawiają, że Malta jest popularna o każdej porze roku.

Ponadto można tu znaleźć letnie kino, wspaniałe restauracje, hotel z widokiem na jezioro, a także podziwiać zawody regatowe. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wystarczy udać się na ścieżkę rowerową lub ruszyć na północny brzeg Malty. Tutejszy kompleks basenów i park wodny zachwyci zarówno dzieci, jak i najmłodszych. Sauny, jacuzzi czy solankowe leżanki będą strzałem w dziesiątkę. A to tylko niektóre spośród wielu tutejszych atrakcji. To świetna opcja wyjazdu na wycieczki szkolne oraz rodzinny weekend.

Muzeum Pyry

Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci Poznań oferuje niezwykle ciekawe atrakcje, a Muzeum Pyry to doskonały przykład. Można samodzielnie upiec ziemniaka i posłuchać przewodnika, który odkryje przed Wami tajemnice z pozoru zwyczajnego warzywa. Dobry humor będzie Wam towarzyszył jeszcze długo po zakończeniu wizyty. Każdy, kto chociaż raz odwiedził to miejsce, chce tu wracać ponownie! Jeśli interesują Cię atrakcje dla dzieci Poznań, obok tej propozycji trudno przejść obojętnie.

Atrakcje dla dzieci Poznań i okolice

Do stolicy Wielkopolski stale przyjeżdżają tłumy turystów. To idealna propozycja na wyjazd dla osób w każdym wieku. Skoro wybór padł już na Poznań co zobaczyć? Zdecydowanie warto odkryć tajemnice Starego Rynku oraz zapewnić dzieciom moc szalonej zabawy na brzegu Malty. Ponadto koniecznie zajrzyjcie do ZOO czy Palmiarni Poznańskiej. Zachwycają również liczne muzea czy niesamowita Brama Poznańska. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!