• 2022-06-03

Atrakcje dla dzieci w Trójmieście – co warto zobaczyć?

Trójmiasto każdego roku przyciąga tłumy turystów. Ogrom historii, zabytków, urokliwych kamienic, piękne plaże i legendarne molo w Sopocie – to tylko niektóre z tutejszych atrakcji. Jednak to, co jest frajdą dla dorosłych, niekoniecznie odpowiada najmłodszym. Sprawdź, jakie miejsca warto więc odwiedzić, wybierając Trójmiasto z dzieckiem?

Atrakcje dla dzieci w Trójmieście – co warto zobaczyć?

Trójmiasto każdego roku przyciąga tłumy turystów. Ogrom historii, zabytków, urokliwych kamienic, piękne plaże i legendarne molo w Sopocie – to tylko niektóre z tutejszych atrakcji. Jednak to, co jest frajdą dla dorosłych, niekoniecznie odpowiada najmłodszym. Sprawdź, jakie miejsca warto więc odwiedzić, wybierając Trójmiasto z dzieckiem? 

Jump City Gdynia – wyskaczcie to! 

Jumping City Gdynia to miejsce, w którym dzieci na pewno spożytkują drzemiącą w nich energię. Podczas wyjazdów, pociechy mają nad wyraz dużo sił, a czasem je wręcz „nosi”. Warto znaleźć im zajęcie, które zapewni doskonałą rozrywkę i Jump City sprawdza się wręcz doskonale.  

Nie są to klasyczne atrakcje dla dzieci – Trójmiasto i tutejsze Jump City to prawdziwy raj dla młodych miłośników szalonej zabawy. To kompletnie odjechany kompleks, w którym wszystko kręci się wokół skakania. Wydaje Ci się, że popisy na trampolinach nie są trudne? Sprawdź na własnej skórze, ile mięśni angażują! Taka sesja to naprawdę dobry trening! 

Jump City zgromadziło pod jednym dachem duże trampoliny oraz ścieżki akrobatyczne.
Wreszcie możecie w bezpiecznych warunkach próbować swoich umiejętności i nieco poprawić sprawność fizyczną. Znajdziecie tu również boisko do gry w zbijanego, co stanowi idealną propozycję na chwilę aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie. 

Park Linowy w Brzeźnie – radość, sprawność, koncentracja 

Twoje pociechy uwielbiają sport i aktywny tryb życia? Czas na wyjątkowe atrakcje dla dzieci – Trójmiasto i Park Linowy w Brzeźnie już czeka na całą rodzinę.

Organizatorzy opracowali pięć tras. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem trudności i przebiega na innej wysokości: od 1 metra do 8 metrów nad ziemią. Warto zacząć od tej dla początkujących, a następnie spróbować swoich sił na bardziej wymagających.

To naprawdę kreatywne atrakcje – Trójmiasto dla dzieci stanie się prawdziwym rajem, gdzie nie tylko spędzą czas na plaży, ale również będą świetnie bawić się na szalonych trasach wraz z rodzicami. Podczas pokonywania kolejnych przeszkód możecie sobie wzajemnie pomagać. Czekają na Was aż 63 wyzwania! 

Jeśli uwielbiasz parki rozrywki, Trójmiasto będzie idealną propozycją dla całej rodziny!

Galeria Starych Zabawek w Gdańsku – historia dzieciństwa 

Dzieci uwielbiają nowoczesne zabawki i cuda dzisiejszej technologii. A może warto pokazać im, jak wyglądał „analogowy” świat, w którym wychowali się rodzice? Takim miejscem z pewnością jest Galeria Starych Zabawek. Wybierz Trójmiasto – atrakcje dla dzieci  przyciągają tu na każdym kroku. 

To znane dorosłym i nieco tajemnicze dla najmłodszych miejsce zabierze Was w sentymentalną podróż do świata ukochanych lalek, samochodów, misiów i gier. W witrynach zobaczycie kolekcje wyprodukowane w latach 1929-1989. To fantastyczny pomysł, aby sprawdzić, w jaki sposób powstawały zabawki i jak się zmieniały.

Ponadto na wystawie znalazł się prawdziwy biały kruk, którego być może najmłodsi nie rozpoznają, choć Tobie na jego widok zakręci się łza w oku. Mowa o Misiu Koralgolu, bohaterze znanej wieczorynki. 

Place Zabaw 

Najmłodsi uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. A czym byłby wyjazd nad morze bez zabawy na plaży? Trójmiasto dla dzieci przygotowało nie lada gratkę! Warto zainteresować się przede wszystkim dwoma placami zabaw. Pierwszy z nich znajduje się na plaży w Gdyni. To bezpieczne miejsce, w którym pociechy mogą wspinać się po licznych drabinkach i sznurach, bawić się w piratów lub kapitanów statku czy korzystać ze zjeżdżalni. 

Drugi obiekt – Kraina Zabawy, znajduje się w Gdańsku i jest największym placem zabaw na całym Pomorzu! Zajmuje powierzchnię około hektara. Te atrakcje dla dzieci w Trójmieście mieszczą się tuż przy plaży, więc piasku na nich nie brakuje. Można tu znaleźć zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, drabinki do wspinaczki i wiele innych przyrządów, umilających dzieciom zabawę. 

Hevelianum, czyli nauka i rozrywka dla dzieci – Trójmiasto

Dziecięca zabawa to nie tylko wesołe miasteczka. Czas na miejsce, które stawia na edukację, historię, kulturę i rekreację. Znajduje się ono na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej w Gdańsku. W zabytkowych murach czekają na Ciebie nowoczesne technologie, które uczą i bawią. Co ważne, to rozrywka dla całych rodzin. 

Każdy może dowiedzieć się tu czegoś nowego, a zdobytą wiedzę zachowa na zawsze. Hevelianum zachęca swoich gości do odkrywania poprzez doświadczanie, gdyż interaktywne stanowiska umożliwiają samodzielne przeprowadzanie eksperymentów.

To prawdziwe atrakcje rodzinne – Trójmiasto i Hevelianum nie przestają zachwycać gości z całej Europy. Miejsce to potrafi pobudzić ciekawość nawet tych dzieci, które nie przepadają za nauką. Dowiedzą się tu m.in. jak powstaje igloo, diamenty, czy obwód elektryczny z baterii oraz ciasta.

 Na gości czekają również liczne łamigłówki, które pobudzają umiejętność logicznego myślenia i łączenia faktów. Poznacie też tajemnice świata, które nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Uzyskacie odpowiedź na pytanie, czy można zobaczyć narodziny gwiazdy, które powstają w gęstych obłokach, a także jak wyglądała historia Góry Gradowej. 

Po intensywnym zwiedzaniu nie zabraknie miejsca relaksu. Hevenalium znajduje się w otoczeniu zieleni. W sumie to aż 20 hektarów powierzchni, gdzie możesz wypoczywać na leżaku, ławce, wybrać się na kojący spacer i napawać widokiem gdańskiej panoramy. Warto zapoznać się z kalendarzem imprez, bo często odbywają się tu pokazy i wydarzenia plenerowe, przyciągające uwagę nie tylko turystów, ale i mieszkańców Trójmiasta. 

Oceanaria – mocna strona Pomorza

Prawdziwą atrakcją dla miłośników morskich zwierząt jest oceanarium – Trójmiasto obecnie proponuje turystom jeden obiekt, który znajduje się w Gdyni. Akwarium Gdyńskie to część Morskiego Instytutu Rybackiego, a to z kolei wchodzi w skład Państwowego Instytutu Badawczego. 

Czekają na Ciebie przepiękne zwierzęta i rośliny wodne z całego świata. Można śmiało powiedzieć, że jest to podwodne ZOO. A to wszystko zamknięte w jednym budynku za solidnymi, szklanymi ścianami. To na pewno jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce, która może pochwalić się największymi zbiorami. Na trzech piętrach zgromadzono około 250 gatunków zwierząt, co przekłada się na ponad 1500 okazów! Obiekt podzielony jest na kilka sal tematycznych. Znajdują się wśród nich: Zostera Marina, Sala Bałtycka, Wodne Zwierzęta Świata, Rafa Koralowa, Amazonia, Na Styku Wody i Lądu oraz Sala Dydaktyczna. Z oferty centrum można korzystać samodzielnie lub przy wsparciu przewodnika. 

Czasem pytacie – które lepsze oceanarium – Gdańsk czy Gdynia? W tej chwili nie możemy jeszcze rozwiązać tej zagadki. Oceanarium Nautilius w Gdańsku dopiero powstaje i nie jest dostępne dla turystów. Jego otwarcie planowane jest na koniec 2022 lub początek 2023 roku. Jednak warto czekać! 

Obiekt zajmie powierzchnię ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych i stanie się największym oceanarium w Europie! Będzie to w pełni multimedialna przestrzeń z niemal 200 gatunkami zwierząt. Pojawi się Egzotyczna Laguna, świat wirtualnej rzeczywistości oraz hotel, w którym odpoczniesz po solidnej dawce wrażeń. Ponadto motyw przewodni to Ameryka Południowa. Zdecydowanie warto się tam wybrać tuż po otwarciu!

Wszystko wskazuje na to, że wybór każdego z obiektów będzie strzałem w dziesiątkę, gdyż zachwyci Was przepięknym światem morskiej fauny i flory. Jeśli już teraz myślisz o odwiedzeniu oceanarium z rodziną, nie wahaj się i wybierz Akwarium Gdyńskie. Z wizytą w obiekcie gdańskim zaczekaj do przyszłego roku.