• 2022-06-03

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy

Zakopane o każdej porze roku przyciąga entuzjastów górskich przygód. Stolicę Tatr warto odwiedzić choć raz w życiu, a najlepiej z rodziną. Czeka tu na Ciebie wiele wspaniałych atrakcji. Poznaj pięć miejsc, w których zakochacie się od pierwszego wejrzenia!

Chcesz odwiedzić Zakopane z dziećmi w 3 dni – co zwiedzić, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas? Zapraszamy do lektury! Czas na #maxMOCY

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy

Zakopane o każdej porze roku przyciąga entuzjastów górskich przygód. Stolicę Tatr warto odwiedzić choć raz w życiu, a najlepiej z rodziną. Czeka tu na Ciebie wiele wspaniałych atrakcji. Poznaj pięć miejsc, w których zakochacie się od pierwszego wejrzenia!

Dobra wiadomość na początek – pomijamy Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Nosal, Giewont oraz inne miejsca, o których każdy już słyszał. Ponadto te najpopularniejsze atrakcje w Zakopanem raczej nie zachwycą dzieci. Dlatego w tym poradniku znajdziesz miejsca przyjazne dla całej rodziny. 

A może chcesz odwiedzić Zakopane w 3 dni – co zwiedzić, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas? Zapraszamy do lektury! 

Gubałówka i zjeżdżalnia grawitacyjna 

Uwielbiacie aktywny wypoczynek i szaloną zabawę? Nie zastanawiajcie się dłużej, co zobaczyć w Zakopanem, tylko ruszajcie na Gubałówkę! Na wzniesienie o wysokości 1129 m n.p.m. możecie dostać się pieszo lub kolejką linową (podróż trwa mniej, niż 10 minut). Polecamy szczególnie tę pierwszą opcję, gdyż wysiłek włożony w wędrówkę zostanie nagrodzony fenomenalnym widokiem. Podczas trasy możecie podziwiać przepiękną przyrodę, a na szczycie wreszcie skorzystacie ze zjeżdżalni grawitacyjnej. To bez wątpienia atrakcje Zakopanego i okolic, które po prostu trzeba odwiedzić wraz z najmłodszymi uczestnikami wycieczki. 

Zjeżdżalnia dostarczy adrenaliny i świetnej zabawy nie tylko dzieciom, ale także młodzieży i dorosłym. Na szalonym torze nie zabraknie zakrętów, wzniesień i zjazdów, które pokonasz na specjalnym fotelu. Pamiętaj, że atrakcja czynna jest tylko podczas sprzyjającej aury. Warto dodać, że dzieci do 4. roku życia zjeżdżają z opiekunem za darmo. 

Myszogród Zakopane – fascynuje i zadziwia 

Myślisz, że na Krupówkach nie znajdziesz nic ciekawego dla najmłodszych? Mylisz się! Jeśli odwiedzasz Zakopane – atrakcje dla dzieci są na wyciągnięcie ręki.

Myszogród kryje się w niepozornym budynku, a w nim na najmłodszych czeka świat rodem z baśniowych krain. Na powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych rozciąga się prawdziwe mysie miasteczko. To wyjątkowe miejsce zaskoczy nawet dorosłych. Bo czy nie jest niecodziennym widokiem kolejka, którą podróżują myszy? Mali lokatorzy mają swoje własne górskie domki, a nawet UFO. Część z nich posiada „apartamenty” w książkach, gitarze lub magicznym drzewie. To po prostu trzeba zobaczyć! Myszogród stanowi atrakcję dla całej rodziny. 

Nad projektem tego miejsca artyści pracowali bez wytchnienia przez kilka miesięcy. Za ogromną szybą kryje się wielki świat ponad 1000 myszy! Założeniem organizatorów Myszogrodu było odczarowanie tych stworzeń oraz wzbudzenie sympatii ze strony ludzi. To faktycznie się udało. Pupile są przesympatyczne, dostarczają najmłodszym masę frajdy, a także uczą ich empatii. Natomiast dorosłych zachwycą inteligencją i… rozczulą nawet największego twardziela. 

To niesamowite, że tak niewielkie zwierzęta potrafią przyciągnąć wzrok na kilka godzin. Nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym trudno będzie opuścić to fascynujące miejsce. Ponadto tutejsi lokatorzy pochodzą z różnych hodowli i reprezentują różne gatunki. Można dostrzec myszki białe, brązowe, długowłose, egipskie, a nawet te najmniejsze na świecie – pigmejskie. Ich niezwykłe domki to po prostu niesamowite atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na pewno wrócicie tu nie raz.

Skocznia narciarska nie tylko zimą

Nie przepadasz za zimową aurą? Nadal warto odwiedzić Zakopane – atrakcje latem również zachwycają turystów.  Zimą możesz obserwować tu skoki narciarskie utytułowanych sportowców z całego świata. Jednak niewiele osób wie, że latem Wielka Krokiew również jest wykorzystywana, a w dodatku dostępna dla turystów.

Na szczęście nie musisz zakładać nart, aby oderwać się od ziemi. Organizatorzy oferują zjazd na pontonie. To atrakcja, która przyspieszy bicie serca i dostarczy Ci masę niezapomnianych wrażeń. Trudno nie zauważyć, że odwiedzając Zakopane – ciekawe miejsca i szalone rozrywki są na wyciągnięcie ręki. Ponadto mowa o oficjalnie największej zjeżdżalni na świecie. To doskonały sposób na wspólnie spędzony czas z rodziną. 

Pamiętaj, aby do zjazdu dobrze się przygotować, gdyż ponton osiąga takie prędkości, jak skoczek, który sunie po igielicie. Choć na początku możesz odczuwać strach, na pewno nie pożałujesz. Jeśli uwielbiasz zjeżdżalnie i szaloną prędkość, już wiesz,  co robić w Zakopanem i gdzie wrócić, aby ponownie zaznać adrenaliny. To naprawdę uzależnia!

Te szalone atrakcje Zakopanego i okolic przyciągają wielu turystów. Organizatorzy nikogo nie wykluczają, a wręcz zachęcają do podobnych wyczynów już od najmłodszych lat. Dlatego przygotowano trzy opcje do wyboru. Pierwsza, skierowana do dzieci od siódmego roku życia – jest najłatwiejsza. Uczestnik osiąga prędkość maksymalną do 60 km/h. Drugi poziom znajduje się 20 m wyżej. Dostępny jest dla dzieci od 11 roku życia. Co istotne, muszą one wcześniej pokonać pierwszą trasę, aby się oswoić z atrakcją. Tu maksymalna prędkość wynosi 80 km/h. Trzecia opcja skierowana jest do najodważniejszych. Start znajduje się na wysokości napisu LOTOS. Prędkość osiągana przez ponton waha się od 90 do nawet 100 km/h! To unikalna szansa, aby poczuć się jak zawodnicy elitarnych konkursów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Zabawa jest w pełni bezpieczna, a każdy śmiałek otrzyma certyfikat, który potwierdzi odwagę wśród znajomych. Organizatorzy proponują również film ze zjazdu, który pozwoli Ci jeszcze raz przeżyć to niezwykłe doświadczenie.  

Egzotyczne Zakopane – kilka chwil z papugami

Co zwiedzić w Zakopanem, aby było… nietypowo? Oryginalnych propozycji nie brakuje! Polecamy Papugarnię Egzotyczne Zakopane! To największe tego typu miejsce w całym regionie. Aby się do niego dostać, wystarczy opuścić tętniące życiem Krupówki i udać się w spokojniejsze miejsce. Najłatwiej pojechać autem, gdyż obiekt znajduje się na drodze, w kierunku Olczy. Ponadto parking jest darmowy. 

Gdy odwiedzisz Zakopane i okolice – atrakcje na pewno Cię zachwycą. Pamiętaj jednak, aby nie skupiać uwagi jedynie na górach czy Krupówkach. Wystarczy, że zawitasz w papugarni o powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych. Skrzydlaci lokatorzy mają tu masę wolnej przestrzeni, a wśród nich znajdziesz ponad 100 wyjątkowych osobników. 

Ptaki są w pełni oswojone z ludźmi i bardzo towarzyskie. Chętnie przysiadają na wystawionych dłoniach i ramionach, przytulają się, jedzą z ręki, a niektóre nawet mówią! Całe Zakopane i okolice tłumnie zjeżdża do tego miejsca, aby chociaż na chwilę przenieść się do świata tropików. Papugi są przepiękne, wielobarwne, o różnej wielkości. Spotkacie tam zarówno duże i imponujące okazy, jak i te niewielkie, pełne uroku. 

Jednak w papugarni mieszkają nie tylko ptaki. Możesz tu podziwiać również wiele innych stworzeń. Towarzystwa gościom dotrzymuje wiewiórczak trójbarwny, wiewiórki kanadyjskie czy susły preriowe. 

Koniecznie odwiedź Zakopane – ciekawe miejsca czekają tu na Ciebie o każdej porze roku!

Iluzja Park – czy zaufasz swoim zmysłom?

Szaleństwa nigdy nie za wiele! Czas na kolejne fantastyczne atrakcje dla dzieci – Zakopane zaprasza do Iluzja Park. Tutaj zaczniesz kwestionować rzeczywistość i nieustannie otwierać szeroko usta ze zdziwienia. 

Jeśli chcesz zwiedzać Zakopane z dzieckiem, nie możesz ominąć tego miejsca! Park zajmuje powierzchnię 650 metrów kwadratowych, zatem warto zarezerwować sobie kilka godzin czasu, by w pełni doświadczyć magii tej uroczej przestrzeni. To jedna z atrakcji Zakopanego dla całej rodziny. Czekają na Was interesujące zagadki w postaci walki niedźwiedziem, piorunami czy halnym wiatrem. Ponadto doświadczycie lewitacji, a może nawet… po prostu znikniecie! 

Atrakcje turystyczne w Zakopanem zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy znajdzie tu przyjemne chwile relaksu. To doskonała propozycja zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop.