• 2022-12-13

Deli Park - wycieczka z dzieckiem

Fantastycznym miejscem, z którego uroków powinny skorzystać wszystkie rodziny, jest Deli Par w Wielkopolsce. Chcesz zapoznać się z jego atrakcjami? Zastanawiasz się, czy jest sens tułać się przez pół kraju, by znaleźć się w tym miejscu? Sprawdź!

Wakacje z dzieckiem mogą okazać się dość wymagające. Maluchy oczekują, byśmy im pokazywali świat, bawili się z nimi, doświadczali rozmaitych rzeczy. Czasem najlepszym wyjściem dla rodzica jest zabranie dziecka na wycieczkę lub wysłanie go na nią wraz ze szkołą. Fantastycznym miejscem, z którego uroków powinny skorzystać wszystkie rodziny, jest Deli Par w Wielkopolsce. Chcesz zapoznać się z jego atrakcjami? Zastanawiasz się, czy jest sens tułać się przez pół kraju, by znaleźć się w tym miejscu? Sprawdź!

Deli Park - informacje praktyczne

Deli Park Wielkopolska to nietuzinkowe miejsce, w którym można znaleźć wszystko to, czego potrzebuje rodzina szukająca rozrywki. Deli Park jest gwarancją doskonale spędzonego czasu. Stanowi połączenie atrakcji, pięknej przyrody, jak i edukacji. Nie brakuje tutaj również kreatywnej zabawy oraz miejsc do wytchnienia.

Deli park zlokalizowany jest w miejscowości Trzebaw nieopodal Poznania. Dla osób, które decydują się podjechać tam samochodem, zapewniony jest parkin w zupełności bezpłatny. Z kolei wejście na teren parku jest już płatne. Osoba dorosła zapłaci za taki bilet 35 zł. Bilet ulgowy kosztuje 30 zł, natomiast dzieci do 2. roku życia wchodzą na teren parku za opłatą wynosząca 1 zł. Dla całych rodzin dedykowane są specjalne pakiety. Rodziny 2+1 mogą wejść już za 89 zł. Rodziny 2+2 mogą skorzystać z biletu kosztującego 100 zł, natomiast rodziny 2+3 zapłacą jedynie 120 zł. Każde kolejne dziecko to dodatkowa opłata wynosząca 25 zł. Tutaj warto też zaznaczyć, że znaczna większość atrakcji jest w cenie biletu.

Dodatkową opłatę generuje kolejka. Cena za jedno dziecko to ok. 7 zł. Reszta atrakcji zawarta jest w cenie biletu. To bardzo dobre rozwiązanie, ukłon w kierunku rodziców. Dlaczego? Na terenie parku znajdują się dmuchańce, obiekt zainteresowania dzieci. Na szczęście dla rodziców i ich portfeli, dzieci mogą się bez obaw bawić na tych dmuchańcach do woli. Organizatorzy tych atrakcji pomyśleli również o rodzicach. Nie muszą oni stać bezczynnie i czekać. Nieopodal dmuchańców ustawione są krzesła, na których rodzice lub rodzic może wygodnie i na spokojnie poczekać, aż dziecko skończy się bawić.

Warto również wiedzieć, że tuż za kasami znajduje się toaleta oraz punkt gastronomiczny. W głębi parku znajdziemy dodatkowe toalety. Jeśli zaś chodzi o knajpkę, znajdziemy tam zapiekanki, hot-dogi, dania grillowane oraz lody.

Jeśli Twoja rodzina stara się nie otrzymać w ten sposób, można skorzystać z restauracji, która zlokalizowana jest nieopodal parku, w Hotelu Delicjusz.

Deli park - rodzinny park w sercu Wielkopolski

Co oferuje park rozrywki Wielkopolska? Wycieczki organizowane do Deli Parku to przede wszystkim gwarancja, że żadne dziecko nie będzie się tutaj nudzić. Park Deli może zapewnić cały dzień zabawy, a niektórym nadal będzie mało. Powierzchnia parku to aż 6 ha, więc nic dziwnego, że jest tam ogrom miejsca do zabawy oraz edukacji.

Jakie atrakcje oferuje Deli Park?

Zastanawiasz się, jakie są atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce? Park rozrywki dla dzieci Wielkopolska to park miniatur, w którym można znaleźć najbardziej popularne zabytki Ameryki, Europy i Afryki w odpowiednio dobranej skali. Wśród tych najpopularniejszych figur znajdziemy wieżę Eiffla, Statuę Wolności czy Operę w Sydney.

Bardzo dużą atrakcją Deli Parku jest podniebna ekowioska. Otwarto ją w 2015 roku. Trasa tej ekowioski liczy ok. 250 m w koronach drzew. Nie jest ona pusta. Znajdują się tam rozmaite tajemnicze miejsca, wiszące mosty, różne domki czy tarasy. Atrakcja ta przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 4. rok życia.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, w Deli Parku znajdziemy różnego typu dmuchańce. Sprawdzą się idealnie w przypadku aktywnych dzieci. Warto zauważyć, że tego typu atrakcje dostępne są w określonych porach roku, o ile sprzyja pogoda.

Jeśli wybierasz się do Deli Parku w okolicach świąt Bożego Narodzenia, będziesz mieć okazję zobaczenia jego świątecznej wersji. Na terenie obiektu znajdziesz urocze domki z wyśmienitymi smakołykami, ale również zabawkami i upominkami idealnymi pod choinkę. W parku odbywają się również warsztaty świąteczne. Można na nich napisać list do św. Mikołaja lub upiec ciasteczka.

Zwierzęta - prehistoryczne figury, mini zoo, gigantyczne owady

W Deli Parku nie może zabraknąć prehistorycznych zwierząt. Dla dzieci zainteresowanych tą tematyką powstał specjalny dział, który pozwala spotkać zwierzęta zamieszkujące ziemię w dawnych epokach. Chodzi tutaj o epokę lodowcową, jak i epokę dinozaurów. Nie brakuje postaci tygrysa szablozębnego, nosorożca włochatego, mamuta włochatego czy tura. Każde zwierzę jest na tyle dużo i tak ustawione, że można zrobić sobie z nim zdjęcie.

Dla miłośników zwierząt Deli Park ma jeszcze inną atrakcję. Jest nią mini zoo. Niewielkich rozmiarów zoo przypada do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajdziemy tam owce, alpaki, konie, lemury, kozy i wiele innych. Co istotne, zwierzęta można swobodnie głaskać, a nawet je karmić.

Gigantyczne owady to kolejny etap Deli Parku. Jest to nietuzinkowa ekspozycja, w której przedstawione są zagrożone gatunki owadów w wersji XXL. Chodzi tutaj głównie o owady żyjące w Wielkopolskim Parku Narodowym. Są wykonane idealnie, można się im przyjrzeć i zobaczyć najdrobniejsze detale i szczegóły.

Pozostałe miejsca warte zobaczenia

W Deli Parku to jeszcze nie wszystko. Wybierając się tam, warto zwrócić uwagę na interaktywne place zabaw. Jest to kompleks tablic edukacyjnych, dzięki którym można zebrać cenną wiedzę. Przy okazji gwarantowana jest wspaniała zabawa. Dzieci mogą rozwiązywać kolejne łamigłówki, odkrywać tajniki natury, rozwiązywać krzyżówki, a przy okazji poznawać prehistoryczne zwierzęta.

W Deli Parku organizowane są bardzo chętnie imprezy cykliczne. W ciągu roku występuje ich bardzo dużo. Do najpopularniejszych należy Zimowa Kraina, jednak park warto również odwiedzić w Dzień Dziecka.

W parku znajdują się dodatkowo sklepy z pamiątkami, kawiarnia Cafe&Bar, a do tego mini park linowy czy piaskownica. Jak widać, Deli Park to miejsce, które warto znać!