• 2023-05-08

Olsztyn - jakie atrakcje dla dzieci?

W naszym poradniku opisaliśmy ciekawe miejsca w Olsztynie, które zdecydowanie warto odwiedzić. Nie brakuje tu zabytków, muzeów czy miejsc rozrywki, gdzie możesz spędzić czas z całą rodziną. Przekonało się o tym wielu turystów, którzy tak chętnie odwiedzają to miejsce i wracają tu każdego roku.

W Olsztynie nie brakuje wspaniałych atrakcji, które przyciągają całe rodziny. W tym poradniku znajdziesz listę miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Poznaj szczegóły i ciesz się udanym wyjazdem.

Olsztyn atrakcje turystyczne

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, która skrywa wiele interesujących miejsc. Wizyta w mieście i okolicznych miejscowościach to doskonała propozycja dla entuzjastów rodzinnych wyjazdów. Znajdziecie tu wiele ciekawych zabytków, muzeów czy miejsc rozrywki. Jeśli zastanawiasz się, co robić w Olsztynie, jesteś w dobrym miejscu. Na naszej liście na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Olsztyn atrakcje dla dzieci – Aquasfera

Pierwsze miejsce na naszej liście zajmuje nowoczesny aquapark, który stanowi idealną przestrzeń dla miłośników wodnego relaksu. Obiekt obejmuje kilka stref. Skorzystasz tu z basenu olimpijskiego i rekreacyjnego, a także klubu fitness czy restauracji. Ponadto zrobisz zakupy w sklepie sportowym.

Warto podkreślić, że dla dzieci przygotowano specjalny brodzik oraz zjeżdżalnię. Nie zabraknie również sztucznej rzeki, leżanek oraz biczów wodnych. Jeśli więc szukasz miejsc rozrywki, Olsztyn ma bardzo wiele do zaoferowania. Zdecydowanie warto zajrzeć tu z całą rodziną i cieszyć się wspólnym wypoczynkiem.

Park Bartbo

Ten wyjątkowy park rozrywki Olsztyn ma aż 18 ha powierzchni. Znajdziesz tu wiele atrakcji w postaci parku linowego, paintballa, jazdy na quadach czy kul sferycznych. A to tylko niektóre spośród wielu interesujących aktywności. Po dniu pełnym wrażeń warto zajrzeć do karczmy na znakomity posiłek.

Jeśli zastanawiasz się – Olsztyn co warto zobaczyć? Park Bartbo będzie idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny. Pamiętaj, że odwiedzenie wszystkich atrakcji wiąże się z poświęceniem większej ilości wolnego czasu.

Stare Miasto w Olsztynie

Chociaż Stare Miasto nie zachowało się w całości, obejmuje wiele uroczych budynków. Wśród ocalałych obiektów duże wrażenie robi Wysoka Brama, która wiele lat temu była fragmentem murów obronnych. Później pełniła funkcję zbrojowni i komisariatu policji. Natomiast 2003 roku podjęto decyzję o jej odnowieniu.

Jeśli odwiedzisz Olsztyn, ciekawe miejsca czekają na każdym kroku. Stare miasto skrywa również budynek, który stanowi rekonstrukcję siedziby Gazety Olsztyńskiej. Dziś znajduje się tu Muzeum Historii Olsztyna. Kolejny ciekawy obiekt to katedra św. Jakuba z XIV wieku. Warto podkreślić, że wewnątrz znajdują się gotyckie i renesansowe zabytki.

Natomiast w centralnej części Starego Miasta znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika. Powstał w 2003 roku z okazji 530 urodzin astronoma i 650-lecia miasta Olsztyn. Co zobaczyć jeszcze w okolicy? Tuż obok znajduje się ewangelicki kościół.

Muzeum Warmii i Mazur

Muzeum funkcjonuje już od 1945 roku. Znajdziesz tu obiekty historyczne, dzieła sztuki, stare monety, czy zabytki związane z piśmiennictwem i archeologią. Te niezwykle ciekawe zbiory pochodzą głównie z regionu. Olsztyn dla dzieci ma wiele do zaoferowania, a tutejsze muzeum jest na to najlepszym dowodem.

Duże wrażenie na najmłodszych robi tablica adoświadczalna Mikołaja Kopernika z 1517 roku. W dodatku można tu znaleźć jedyny zachowany inkunabuł medyczny, który pochodzi z biblioteki Kopernika. Ponadto warto zobaczyć atlas św. Johanna Baptisty Homanna z XVIII wieku. Olsztyn i okolice atrakcje skrywają wręcz niezwykłe. Wystarczy tylko znaleźć ciekawe miejsca dla całej rodziny.

Leśne Arboretum Warmii i Mazur

Jeśli uwielbiasz świat przyrody, koniecznie odwiedź Olsztyn, atrakcje na weekend znajdziesz w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur. To przestrzeń ochrony fauny i flory. Pierwsze rośliny posadzono tu już w 1990 roku.

Zobaczycie tutaj setki drzew i krzewów spośród różnych gatunków. Na szczególną uwagę zasługują jałowce, klony, suchodrzewy, świerki czy jodły. Szczególne wrażenie na turystach robi dział Las naturalny, który zawiera fragment lasu z drzewami pomnikowymi. Warto również zwrócić uwagę na Lapidarium geologiczne, gdzie możecie podziwiać głazy i kamienie z regionu.

Wszystko to sprawia, że na naszej liście – atrakcje Olsztyn i okolice tego miejsca nie mogło zabraknąć. To świetna propozycja dla dzieci i dorosłych. Zdecydowanie polecamy!

Warmiolandia

Warmiolandia to idealna miejsce dla najmłodszych. Ta nowoczesna sala zabaw obejmuje konstrukcje z licznymi przeszkodami i zjeżdżalniami. Ponadto dzieci będą mogły bawić się na trampolinach, mini gokartach i ściance wspinaczkowej. Nie brakuje tu również domków edukacyjnych.

Jeśli celem wycieczki jest dziecięca rozrywka, Olsztyn ma wiele do zaoferowania. To doskonała propozycja dla wszystkich pociech, które uwielbiają zabawę połączoną z ruchem. Nie jest tajemnicą, że to podstawa rozwoju.

Park centralny

W naszym zestawieniu – atrakcje dla dzieci Olsztyn i okolice nie mogło zabraknąć idealnego miejsca na rodzinne spacery. Park centralny, bo o nim mowa zaprojektowano w stylu angielskim. Jego powierzchnia wynosi 13 hektarów. Znajdują tu się trasy spacerowe i rowerowe. Ponadto dzieci mogą świetnie bawić się na placu zabaw czy podziwiać podświetlaną fontannę.

To tylko niektóre miejsca, jakie warto tu zobaczyć. Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie, Olsztyn co zwiedzić, ta propozycja sprawdzi się idealnie. Teraz odpoczynek w otoczeniu przyrody będzie na wyciągnięcie ręki.

Planetarium i Obserwatorium Olsztyńskie

Atrakcje w Olsztynie przyciągają również entuzjastów astronomii. Tutejsze planetarium przygotowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To wyjątkowe miejsce ma również walor edukacyjny. Możesz tu podziwiać np. pokazy nocnego nieba. A to tylko jedna z wielu wspaniałych atrakcji.

Warto nadmienić, że obserwatorium mieści się w budynku po dawnej wieży ciśnień z 1899 roku. Jeśli chcesz zapewnić dziecku dawkę wiedzy i niezwykłe atrakcje, Olsztyn ma wiele do zaoferowania. To kolejne miejsce idealne dla całej rodziny.

Zwierzyniec Warmiński

Olsztyn i okolice nie bez powodu przyciągają tak wielu turystów. Zwierzyniec Warmiński to kolejne miejsce dla miłośników przyrody. Znajdziesz tu jelenie, daniele, świnki wietnamskie, a nawet kangury. Warto podkreślić, że to miejsce stworzone przez prawdziwego pasjonata, który chętnie oprowadza zwiedzających. Wszystko to sprawia, że tak wielu turystów odwiedza to niezwykłe mini-zoo.

Plaża miejska

Jeżeli uwielbiasz relaks na plaży, koniecznie odwiedź plażę, która znajduje się nad jeziorem Ukiel. Samo miasto i okolice Olsztyna atrakcje mieści nad wyraz atrakcyjne. Możecie tu znaleźć aż 6 boisk do siatkówki, boisko do piłki plażowej i koszykówki. Nie brakuje również obiektów małej gastronomii. Znajdziecie tu wszystko, co potrzeba, aby cieszyć się udanym urlopem.

Wielu turystów zastanawia się – Olsztyn co zwiedzać. Tymczasem latem są organizowane rejsy po jeziorze. To kolejne propozycja dla wszystkich fanów rodzinnego relaksu. Po takiej wycieczce na pewno zechcecie tu wrócić.

Jezioro Długie

Jezioro Długie wpisuje się w najciekawsze atrakcje Olsztyna. Znajdziesz je w samym centrum miasta. W okolicy jest trasa rowerowa i piesza o długości 5,5 km. Po drodze nie brakuje ławeczek, pomostów czy leżanek. Ponadto to idealna miejsce dla wędkarzy.

Olsztyn atrakcje dla każdego

W naszym poradniku opisaliśmy ciekawe miejsca w Olsztynie, które zdecydowanie warto odwiedzić. Nie brakuje tu zabytków, muzeów czy miejsc rozrywki, gdzie możesz spędzić czas z całą rodziną. Przekonało się o tym wielu turystów, którzy tak chętnie odwiedzają to miejsce i wracają tu każdego roku.

Ponadto zestawienie atrakcje okolice Olsztyna to również lista miejsc dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Szeroka baza noclegowa w pobliżu zbiorników wodnych to świetna propozycja dla wszystkich osób, które chcą zapomnieć o wszystkich troskach i cieszyć się relaksem w towarzystwie najbliższych.

Ponadto w Olsztynie i pobliskich miejscowościach często są organizowane obozy dla dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować najmłodszym wyjazd do tego uroczego regionu. Atrakcji i pięknych krajobrazów na pewno nie zabraknie.