Domek z skrzatami z Dolina Skrzatów jako przykład wycieczki szkolnej
  • 2020-04-17

Wycieczka szkolna, a zielona szkoła. Jaka jest między nimi różnica?

Wycieczki szkolne oraz zielone szkoły cieszą się coraz większym powodzeniem wśród wyjazdów szkolnych. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej dzieci wyjeżdżają na jednodniowe wycieczki szkolne, natomiast młodzież z wyższych klas wybierają kilkudniowe zielone szkoły.

Czym tak naprawdę jest zielona szkoła?Według Wikipedii:

Zielona szkoła – forma realizacji programu nauczania w szkole (najczęściej w szkole podstawowej), w trakcie kilkudniowego wyjazdu całego oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Wyjazd powinien stanowić kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania.[1][źródło: wikipedia]

W Praktyce to nazwa na kilkudniowy wyjazd na młodzieży szkolnej zapełniony dużą ilością wycieczek, atrakcji. Dla uczniów to możliwość oderwania się od codzienności, nawału nauki, szkolnych obowiązków. Poza spędzeniem czasu w gronie znajomych z klasy czy szkoły to także możliwość nauki dla uczniów, których często brakuje w programie zajęć szkolnych, a mianowicie pracy w grupach, zajęć integracyjnych, rozwiązywania wspólnych zadań i zagadek. Uczniowie mają możliwość odwiedzenia miejsc, o których czytają w podręcznikach. Nauczyciele dzięki takim wyjazdom są w stanie nawiązać lepszą relację ze swoją klasą.
 

Jednodniowa wycieczka szkolna


To wyjazd wybierany najczęściej przez nauczycieli uczniów najmłodszych klas, którzy nie są jeszcze gotowi na wyjazd wielodniowy. Najczęściej jest to wyjazd do okolicznych miejsc, w których znajdziemy wiele atrakcji dla uczniów od muzeów po interaktywne centra nauki i rozrywki. Cały wyjazd odbywa się pod okiem naszego pilota. Jednodniowa wycieczka klasowa najczęściej opiera się na zwiedzaniu, udziału w interaktywnych zajęciach zorganizowanych.
 

Kto może zorganizować wycieczkę szkolną czy zieloną szkołę?


Organizować wycieczki szkolne mogą zarówno biura turystyczne posiadające odpowiednie uprawnienia i dokumentację, oraz same placówki szkolne. Zgranie wszystkich świadczeń godzinowo, kontakt z odpowiednimi atrakcjami jaki i samo przygotowanie planu na spędzenie czasu podczas wyjazdu wymaga sporej ilości pracy i nerwów.  Dlatego nauczyciele często decydują się oddać te kwestie w ręce firmy, która zajmuje się organizowaniem tego typu wyjazdów. Organizacja zielonej szkoły czy też wycieczki szkolnej  przez profesjonalną firmę to rozrywka na wysokim poziomie dla uczniów, ale również grona pedagogicznego zdejmując z ich barków dużo odpowiedzialności i zostawiając tę, która dotyczy bezpośrednio zajmowaniem się dziećmi. Grupa wycieczkowa z ramienia firmy dostaję opiekę pilota bądź animatora, który czuwa nad przebiegiem wyjazdu, koordynuje wszystkie kwestie z ośrodkiem, miejscem atrakcji.
 

Wycieczka szkolna z animatorem


Wycieczki, które zapamiętują uczniowie najlepiej to te, na których było mnóstwo ciekawych atrakcji, na których ciągle coś się działo, gdzie dużo zobaczyli. Bogaty i interesujący program wycieczki odgrywa tu jedną z najważniejszy ról. Program wycieczki jest indywidualny oraz dostosowany do zainteresowań i wymagań uczniów oraz nauczycieli.
Animator przeprowadzi wszystkie zajęcia, aby każdy z uczestników świetnie się bawił i był zadowolony po zakończonym bloku zajęć.

Camport od kilku lat z wielką pasją zajmuje się organizowaniem wycieczek szkolnych oraz zielonych szkół. Szeroki wachlarz zajęć integracyjnych, gier terenowych, zajęć sportowych pozwala, aby zadowolić każdego ucznia. Wyjazdy odbywają się do najlepszych ośrodków w Polsce, które posiadają pełne zaplecze do realizacji każdego programu. Na znalezienie odpowiednich ośrodków poświęcamy długie godziny w aucie, aby każdy z ośrodków odwiedzić i przetestować. Nasze wycieczki prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę animatorów oraz pilotów, a prowadzone przez nich zajęcia oraz animacje są na najwyższym poziomie.

Gwarantujemy świetną zabawę, moc atrakcji i zadowolenie uczniów!
#PRZYTULKAJ


Sprawdź też : zielona szkoła